Cestování

Pojištění do zahraničí od AXA Assistance: Proč by mělo být součástí vaší „povinné“ výbavy na cesty?

Ať už se do zahraničí chystáte na vytouženou dovolenou, za sportem, nebo z pracovních důvodů, měli byste si před cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění u některé z komerčních pojišťoven. Většina českých turistů si význam tohoto produktu plně uvědomuje a nespoléhá se pouze na Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). Jenomže zdaleka ne každý zvládne nastavit všechny důležité parametry a zvolit vhodná připojištění. My jsme se zaměřili na jeden z nejkvalitnějších produktů na trhu – pojištění do zahraničí od AXA Assistance – a podrobně jsme rozebrali jednotlivé varianty.

Kdo je AXA Assistance?

Vědět alespoň základní informace o pojišťovně, u které si chcete sjednat pojištění do zahraničí, je samozřejmost. Služba AXA Assistance padá pod mezinárodní koncern AXA, který je jednou z největších pojišťovacích skupin na světě. Pobočky a operační střediska se nachází ve víc než 30 zemích světa a asistenční služba je k dispozici 24 hodin denně. Operátoři řeší problémy klientů efektivně a přistupují k nim individuálně.

Léčebné výlohy

Pojištění léčebných výloh je jednou z nejdůležitějších součástí cestovního pojištění. AXA Assistance nabízí tři základní varianty: Reference s limitem 2,5 mil. Kč, Komfort s limitem 5 mil. Kč. a Excelent s krytím bez limitů.

Rozdíly mezi jednotlivými balíčky spočívají také ve výši krytí výloh za ošetření zubů (Excelent 13 tis. Kč, Komfort 11 tis. Kč a Reference 6 tis. Kč), pojištění rizik souvisejících s terorismem (Excelent 5 mil. Kč, Komfort 2,5 mil Kč., Reference bez krytí) a několika dalších parametrech.

Balíčky Excelent a Komfort zahrnují již ve standardu úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel. Pojištění cestování letadlem je zahrnuto pouze ve variantě Excelent.

Široké spektrum připojištění

Pokud vám nestačí pojistné krytí v rámci nabízených balíčků, můžete si připlatit některé z připojištění:

 • Dovolená bez starostí (krytí veterinární péče a technická asistence při poruše vozidla),
 • Bezpečný domov (pojištění domácnosti v době, kdy budete mimo domov),
 • Rizikové sporty (pojištění profesionálně a výkonnostně provozovaných sportů),
 • Pracovní cesta – manuální práce (pojištění událostí vzniklých v souvislosti s výdělečnou činností provozované v zahraničí),
 • Chronické onemocnění (rozšíření pojištění léčebných výloh o chronická onemocnění).

Jaké služby nás zaujaly?

Pojištění do zahraničí od AXA Assistance zahrnuje mimořádný počet zajímavých služeb. K těm nejzajímavějším patří:

Lifestyle asistence – jedná se o asistenční službu, kterou využijete při rezervaci ubytování, letenek, jízdenek, pronájmu vozidla apod. Za služby logicky zaplatíte vy, ale kvalifikovaný zaměstnanec asistenční linky zajistí organizační část, čímž vám ušetří spoustu času.

Pojištění právní asistence – chrání pojištěného při trestním nebo přestupkovém řízení, především pak po dopravní nehodě, kdy poškozenému vznikl nárok na náhradu škody nebo újmy.

Pojištění cestování letadlem – slouží jako ochrana v případě 6 a více hodinového zpoždění letu, úplného zrušení letu nebo při zpožděném dodání zavazadel v cílové destinaci. Zahrnuje krytí nákladů na občerstvení, hygienické potřeby a dopravu do místa navazujícího či náhradního letu.

Proč online pojištění do zahraničí hodnotíme na výbornou?

Pojištění do zahraničí nabízí většina pojišťoven, ale jen některé v takové kvalitě jako AXA Assistance. Jako největší výhody jsme shledali velmi intuitivní uživatelské rozhraní webu, snadné sjednání online a zprostředkování všech potřebných informací tak, aby se mohl zájemce o pojištění objektivně rozhodnout.

Chcete-li mít jistotu, že vaše pojištění do zahraničí bude pokryje všechna potenciální rizika, a že se vám bude asistenční služba věnovat na 100%, bude se vám produkt od AXA Assistance zamlouvat.

Závěrečné hodnocení
 • 10/10
  Limit léčebných výloh - 10/10
 • 10/10
  Nabídka připojištění - 10/10
 • 9/10
  Srozumitelnost - 9/10
 • 8/10
  Ceny - 8/10
 • 10/10
  Rychlost sjednání online - 10/10
9.4/10

Pouze několik úvodních vět

Cestovní pojištění od AXA Assistance je mimořádně kvalitní produkt, který by neměl uniknout pozornosti žádného cestovatele. Z nabízených variant si vybere opravdu každý.

Leave a Comment