Bydlení

Moderní sestavy nábytku sluší každé koupelně

Pustili jste se do rekonstrukce koupelny, nebo se na ni teprve chystáte? Kromě toho, že se z vašeho domova stane dočasné staveniště, vás čekají i mnohem příjemnější záležitosti. Jednou z nich je výběr koupelnového nábytku, který by v místnosti rozhodně neměl chybět. No a pokud vám to dispozice koupelny umožňují, můžete si udělat radost rovnou celou sestavou.

Proč si pořídit koupelnovou sestavu?

Důvod je prostý – protože k sobě všechny jednotlivé prvky krásně ladí. Nebudete tak muset shánět designově shodné koupelnové skříňky.

Sestavy jsou ideální do středně velkých a větších koupelen, ve kterých je zapotřebí více odkladních ploch a úložných prostorů. Pokud domácnost sdílíte s několika dalšími členy, jistě vám přijde několik skříněk vhod.

Z čeho se koupelnová sestava skládá?

Základem většina sestav je skříňka pod umyvadlo. Dále minimálně jedna, ale většinou dvě další koupelnové skříňky vysoké. Nedílnou součástí bývá také zrcadlo a některé moderní koupelnové sestavy disponují luxusně vyhlížejícím LED osvětlením.

Jaký materiál zvolit a na co si dát pozor?

S materiálem je to poměrně snadné. Pokud vám to finance dovolí, můžete zvolit exkluzivní koupelnový nábytek z exotického dřeva. Anebo ušetříte a pořídíte si cenově dostupnější a přesto velmi kvalitní sestavu z MDF desek. Podstatné je, aby byl materiál opatřen ochrannou vrstvou proti vlhkosti.

Zároveň se zaměřte na spoje a hrany, protože těmito místy se může do nábytku dostat voda a vlhkost. Berte pouze nábytek, který má hrany z PVC (případně z hliníku nebo nerezu). Samozřejmostí by mělo být i korozivzdorné kování.

Pokud je sestava umístěna na soklech, zajistěte, aby se do spodní části nedostala voda či vlhkost. Budete-li mít možnost, raději zvolte závěsnou variantu – u té takový problém nebudete muset řešit.

A kde se po koupelnových sestavách poohlédnout? Designové kousky za skvělé ceny najdete například na www.dona-shop.cz.

Leave a Comment