Cestování

Pojištění do zahraničí má v době koronaviru svá specifika. Znáte je?

Současná doba je složitá a řadu produktů, na které jsme byli zvyklí, proměnila. Změnila se i podoba pojištění do zahraničí, na kterou jsme byli zvyklí. Víte, jak nyní postupovat? Poradíme vám.

Cestovní pojištění a koronavirus

Mnoho lidí stále tápe v souvislosti se současnou situací kolem celosvětové pandemie COVID-19. Pojišťovny tak denně zpracovávají stovky dotazů od svých klientů, kteří se chtějí informovat ohledně své budoucí cesty do zahraničí. Všechny aktuální informace se například nacházejí na stránce pojištění do zahraničí a koronavirus. V současné době platí, že si nelze sjednat například pojištění storna zájezdu.

Riziko onemocnění koronavirem se nyní nedá připojistit

Zatímco celá řada zdravotních rizik se u pojišťoven samozřejmě připojistit dá, v současné době není možné si riziko onemocnění koronavirovou infekcí připojistit. Cestovní pojištění však stále nabízí mnoho výhod, jako je možnost online sjednání z pohodlí domova nebo kanceláře, a to 24 hodin denně, nonstop asistenci i specializaci na sporty, které si jinde nepojistíte. Nonstop asistenci pojišťovna nabízí také v horách.

Co když zájezd zruší cestovní kancelář?

Další ze situací, na kterou se klienti pojišťoven často ptají, je stav, kdy dojde ke zrušení zájezdu ze strany samotné cestovní kanceláře. V případě, že klient pojišťovny ještě na svou cestu neodjel, je možné vypovědět i cestovní pojištění před jeho počátkem. Lze si také domluvit případnou změnu termínu, změnu destinace nebo celkovou délku pobytu. Vše záleží na konkrétní individuální domluvě, kdy je klientům vycházeno vždy maximálně vstříc.

Cestování do zahraničí má svá konkrétní specifika, která je dobré sledovat a jejich aktuální formu si vždy ověřovat u konkrétní pojišťovny. Cesty do zahraničí jsou samozřejmě dále možné.

Leave a Comment