Cestování

Perfektní lyžovačka a nejen to? Slovinsko – Kranjska Gora!

Nemůžete se dočkat, až letos vyrazíte na lyže, ale nemůžete se rozhodnout kam? Chcete-li si zimní radovánky užít tak trochu jinak než obvykle, vydejte se do živé horské vesničky Kranjska Gora. Nachází se ve Slovinsku, přesněji v údolí mezi pohořím Karavanke a Julskými Alpami. Konají se zde světové poháry FIS, ale na své si přijdou i méně zdatní lyžaři a rodiny s dětmi. A zatímco se většina turistů oddává lyžování, v létě jde o ideální destinaci pro turistiku.

Kranjska Gora se nachází v nadmořské výšce 800 metrů a od hranic s Rakouskem ji dělí pouhých 6 kilometrů. A jen o půl kilometru dále se nachází italská hraniční linie. Hlavní město Lublaň je od vesničky vzdáleno necelých 90 kilometrů.

V Kranjske Goře se vám dostane veškerého komfortu, na jaký jste zvyklí u alpských lyžařských středisek. Jsou zde obchody, restaurace, bary, pizzerie, ale také kasino a noční klub. Milovníci sportování si kromě lyžování (včetně toho nočního) užívají i bruslení pro přírodní bruslařské dráze na jezeře Jasna. Nechybí zde ani tenisová hala, sauna, bazénový komplex a snowboardingová škola. Více informací o možnostech lyžování ve Slovinsku najdete na https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/slovinsko/.

V okolí Kranjské Gory se nudit rozhodně nebudete. Až se nabažíte lyžování a wellness, můžete se vydat na procházku po mystickém údolí Zgornjesavska, které lemují vysoké vrcholky hor. V triglavském národním parku narazíte na spoustu vzácných druhů rostlin a živočichů. K místním dominantám patří také impozantní vodopády Martuljek a přírodní skulptura Ajdovska deklica.

Dalším důvodem pro dovolenou v Kranjské Goře je i bohaté kulturní dědictví. Vydáte-li se po stezce Zgornja Radovna, dýchne na vás atmosféra starých časů. Několik století staré domy, ruská kaple co by memento války a v neposlední řadě památník Jakoba Aljaze – to vše se vám vryje do paměti na hodně dlouhou dobu.

Chcete se o Kranjské Goře dozvědět více? Pokračujte na https://www.gradtur.si/cz/lyzovani/destinace/kranjska-gora.htm.

Leave a Comment