Skvělé tipy

Inspirace pro vás: Jaké vánoční dárky pro děti jsou ty nej?

Není tomu tak dávno, kdy jste svým dětem nakupovali potřeby pro miminka. Jenomže čas letí jako voda a z miminek jsou děti, které se nemohou dočkat, až si u vánočního stromku rozbalí pěkné dárky. A protože se blíží letošní svátky, máte nejvyšší čas promyslet, čím jim letos uděláte radost. V záplavě moderních hraček to nebudete mít snadné – měli byste však vybírat s rozumem a zvolit hračky zábavné a přitom edukativní. Abychom vám to trochu zjednodušili, připravili jsme pro vás několik praktických tipů.

Stavebnice

Čím děti zabavit na dlouhé hodiny? Jen málokterý dárek má takovou moc jako vhodně zvolené hračky stavebnice. Univerzální hračka pro kluky i holky jistě nezůstane ležet ladem a najde se pro ni využití po velmi dlouhou dobu. Navíc jde o nástroj, který u dítěte rozvíjí kreativitu a motoriku.

Pokud mají vaše děti dostatek LEGA, pořiďte jim sadu Malého konstruktéra. Plastová stavebnice ne nepodobná Merkuru sklízí úspěch i v zahraničí (hračka roku 2016 v Polsku) a umožňuje stavbu podle plánku i fantazie.

Deskové hry

Jak stmelit rodinu? Trápí-li vás pocit, že s dětmi netrávíte tolik času, kolik byste chtěli, vyřešte to „šalamounsky“. Dejte jim pod stromeček deskové hry, které si zahrajete společně s nimi. V bohaté nabídce jistě vyberete ty správné. Samozřejmě by měly odpovídat věkové kategorii dětí. S čtyřletým prckem si Monopoly zahrajete jen těžko.

Pro předškoláky je jako stvořená hra První písmena, při které se děti zábavnou formou učí písmenka. Školáci si zase rádi zahrají Otázky a odpovědi – třeba verzi Česko. Nabyté vědomosti se jim budou hodit i ve škole.

Hlavolamy

Sázkou na jistotu jsou také hlavolamy pro děti. Děti se při řešení pobaví a potrápí si hlavičku. A ve vás některé hlavolamy vyvolají nostalgii – například V-Cube, což je moderní varianta známé Rubikovy kostky. Oproti ní nabízí příjemnější manipulaci a je k mání i ve větších velikostech.

Leave a Comment