Cestování

Na výletě v Aquacity Poprad: Unikátní zážitek pro celou rodinu

Slíbili jste dětem, že je vezmete na nezapomenutelný výlet, ale protože jste v minulých letech „vystříleli“ všechny náboje, nenapadá vás žádné příhodné místo? A byli jste již v popradském aquaparku? Aquacity Poprad je relaxačně-sportovní areál využívající geotermální energii popradského vrtu. Kromě toho, že jde o ideální místo pro odpočinek v rámci wellness pobytu, nabízí celoroční venkovní bazény s teplotou 30 – 38 °C a spoustu úžasných atrakcí pro malé i velké milovníky vodních radovánek.

Voda může být čistá i bez tun chloru!

Ptáte se, jak provozovatelé udržují termální vodu ve venkovních bazénech křišťálově čistou? Nepřidávají do ní ohromné množství chemie – jenomže té je v ní naopak jen minimum. Čistotu zajišťuje moderní technologie – dezinfekce UV záření. Proto si mohou koupání dopřávat i lidé, kteří by vodu plnou chloru nesnesli.

Poznejte blahodárné účinky termální vody

Aquacity Poprad je ideálním místem pro wellness pobyt. Termální bazény jsou naplněny vodou z 1300 m hlubokého vrtu obsahující přes 20 minerálních látek. Její pozitivní účinky na organismus jsou nesporné – nachází využití při léčbě dýchacích potíží, problémů s pohybovým aparátem, kožních onemocnění, potíží s nervovou soustavou i krevním oběhem.

Ve znamení wellness i zábavy

Ve venkovním areálu se nachází sedací a relaxační bazén s perličkami, tryskami, vodním hřibem a houpacím zvonem. Relaxovat v nich lze celoročně, stejně jako v 33 m dlouhém rekondičním bazénu určeném nejen pro sportovce.

Největší wellnesss na Slovensku je atraktivní i pro nadšence adrenalinové zábavy – můžete se klouzat po 71 m dlouhém tobogánu Černá díra, 54 m dlouhém tobogánu s příznačným názvem Twister či po 30 m dlouhých, strmých tobogánech Kamikadze. Nechybí však ani mírnější skluzavka pro rodinu a velmi bezpečné skluzavky pro děti.

Kdo za Aquacity Poprad stojí?

Aquacity Poprad je jedním z mnoha úspěšných projektu Čechoslováka Dr. Jana Telenského. Slovenské wellness bylo koncipováno jako takřka soběstačná stavba se zanedbatelnou ekologickou stopou.

Závěrečné hodnocení
  • Čistota vody
  • Úroveň wellness
  • Množství atrakcí
  • Zábava
  • Ceny
4.8

Jak se nám v Aquacity Poprad líbilo?

Největší slovenské wellness je na špičkové úrovni. Kombinace křišťálově čisté vody, unikátních skluzavek a mnoha skvělých služeb vás doslova pohltí!

Leave a Comment