Skvělé tipy

Plasty zamořují planetu. Používejte BIO nádobí a příbory!

Planeta Země toho snese docela dost a nakonec se vypořádá i se zdánlivě neřešitelnými problémy. Potíž je v tom, že se v zamořeném životním prostředí příliš dobře nežije. Vzhledem k ohromné produkci plastů a dalších materiálů s dobou rozkladu řádově až ve stovkách let je otázkou času, kdy dojde k celosvětové ekologické katastrofě. Anebo jí už čelíme? Možná. Vždyť každoročně v oceánech přibude 8 milionů tun plastů. Máme nejvyšší čas s tím něco udělat. Jak se může přičinit vaše firma?

Biopasty nejsou ošizené, vlastnostmi se vyrovnají běžným plastům

Pokud je nedílnou součástí vašeho podniku kantýna, případně jiným způsobem využíváte větší množství plastového nádobí, zvažte výměnu za ekologickou alternativu. Není přitom důvod k obavám – biologicky rozložitelný materiál se zkrácenou životností disponuje odpovídajícími vlastnostmi. Je zdravotně nezávadný (potvrzeno celosvětově uznávanými certifikáty), pevný, chuťově neutrální, bez alergenů a zápachu.

V čem je zásadní rozdíl? Bioplasty neobsahují přidané chemikálie, jejich výroba je šetrná a nejsou závislé na ropě a jejích příměsích. Kompostují se v průmyslových kompostárnách řádově za pár týdnů. Mimo prostředí skládek se rozloží také, ale potřebují k tomu podstatně více času.

Jen pro „vyvolené“? Naopak, standard

Ještě relativně nedávno byly ekologické plasty výsadou vybraných podniků. Dnes je používají všechny společnosti, které cítí společenskou zodpovědnost. A není jediný důvod, proč by bio-nádobí nemohlo být i ve vaší firmě. Sortiment se stal natolik standardním, že ho využívají také domácnosti. Jinými slovy každý, kdo chce alespoň trochu přispět ke zlepšení kritické situace.

Bio příbor, kelímky a misky seženete například u tradičního českého dodavatele JARICO s.r.o., který je na trhu přes 25 let a řadí se mezi specialisty v oboru gastro obalů. Případné dotazy směřujte na něj – rád vám o ekologickém nádobí prozradí více.

Leave a Comment