Bydlení

Sušené květiny jsou kouzelné. Jak s jejich pomocí vyzdobit interiér?

Na sušené květiny je úžasný pohled. Dají se z nich vyrobit úchvatné dekorace, které umocní celkový dojem z interiéru. Nemají je v lásce jen striktní příznivci filosofie feng shui. Tvrdí, že společně s nimi se do domu dostává i negativní energie. Ale nemusíte zoufat, někteří vyznavači tradičního čínského učení jsou sušeným květinám otevření – byť za určitých podmínek.

Proč podle některých zastánců feng shui nejsou pro domácnost sušené květy tím pravým ořechovým? Bez ohledu na umístění prý obsahují energii jin a nikoliv energii jang. Ostatní je používají v období od podzimu do konce ledna, kdy nejsou k mání květy čerstvé (respektive je mají pouze v květinářství a nejsou právě levné).

Na druhou stranu jsou i další důvody, proč nemít dekorace ze sušených květin déle než několik měsíců. Usazuje se na nich prach, a protože jsou křehké, nelze je omýt ani otřít. Mimo to časem šednou a nevypadají tak půvabně jako předtím.

Usušená květina vypadá dobře ve váze, na zdi i v podobě věnce libovolného tvaru (vytvoříte ho pomocí korpusu, který je běžně k dostání). Kreativci mohou sušené květy naskládat na pevný podklad a zarámovat. Případně je použít jako ozdobu rámečku fotky apod.

Které květiny lze sušit a jak na to?

Sušit můžete téměř všechny druhy rostlin. K nejoblíbenějším však patří růže, slunečnice a levandule. Samozřejmě záleží především na vašem vkusu – interiéru mohou slušet také sušené květy exotických rostlin.

Způsobu vysoušení je hned několik. Květiny můžete vysušit přirozeným způsobem, ale také v mikrovlnné troubě nebo k tomu určeným prostředkem (např. silkagel). Případně tak, že stonky ponoříte do vody smíchané s glycerinem.

Anebo si je kupte online…

Nechcete ztrácet čas hledáním a sušením vhodných rostlin? Sušená květina – velkoobchod Florservice.cz nabízí široké spektrum květin rozličného původu. V nabídce nechybí ani sušené ovoce, šišky a další přírodní prvky, ze kterých vytvoříte jedinečné dekorace.

Leave a Comment