Cestování

Lyžování Rakousko: Kde najdete TOP střediska?

Sbalte si to nejnutnější a navoskujte lyže. Letošní lyžovačka bude naprosto nezapomenutelná. Ovšem za předpokladu, že zamíříte do některého z vyhlášených alpských středisek. Připravili jsme pro vás seznam nejlepších místo pro lyžování Rakousko!

Lyžování Rakousko v Bad Kleinkirchheim

Populární středisko nabízí přes 100 km sjezdovek, moderní kabinové lanovky, ale také termální lázně, ve kterých si vydatně odpočinete a naberete síly na další lyžování. Vzhledem k orientaci svahů na jižní stranu je pravděpodobné, že během pobytu zažijete prosluněné počasí. Co víc si přát?

Korutanské Skisafari

Poblíž této oblasti se nachází hned hned několik skiareálů. K těm nejlepším patří Korutany a Osttirol s téměř 900 km sjezdovek. Ubytujete-li se v Korutanském Skisafari, ušetříte až polovinu oproti ubytování přímo pod sjezdovkami. Prostředí je vhodné i pro malé děti!

Ski Amadee

V lyžařské oblasti Ski Amadé se nachází pět vyhlášených lyžařských lokalit a 25 skiareálů. V konečném součtu to znamená 760 km prvotřídních sjezdovek, v rámci kterých si vystačíte s jedním skipasem.

Nassfeld – Hermagor

Oblast Nassfeldu je pravidelně řazena k top 10 rakouský střediskům. A to díky množství sněhu, jedinečnému horskému panoramatu a vysoce kvalitním sjezdovkám. Na své si přijdou především pokročilí lyžaři, ale najdete se zde také dostatek sjezdovek pro děti a začátečníky.

Lungau – Obertauern

Stoprocentní pokrytí umělým zasněžováním, 250 kilometrů sjezdovek pro lyžaře všech úrovní, kryté lanovky, apres-ski bary… To všechno najdete v propojených ski resortech Grosseck – Speiereck, Aineck – Katschberg, Fanningber a Obertauern.

Gerlitzen

Skiareál na hoře Gerlitzen je nejstarší a míří do všech světových stran. Hvězdicovitě rozbíhající se sjezdovky jsou dostatečně široké na to, aby pojaly i víkendové nápory. Vysoký standard za přijatelné peníze potěší každého, kdo si chce užít lyžování v Rakousku s celou rodinou.

Leave a Comment