Cestování

Komu se nelení, může cestovat velmi levně. Jak na to?

Nechcete sedět doma a rádi byste vyrazili do světa – třeba za exotikou? Pokud vás lákají vzdálené země, ale máte pocit, že si nemůžete exotickou dovolenou dovolit, nepřestávejte číst – dozvíte se základní principy levného cestování po vlastní ose!

Bez cestovky je cestování vždy levnější

Jak snadné. Vybrat si z katalogu či na webu zájezd, zaplatit a o nic víc se nestarat. Jenomže za servis si náležitě připlatíte. Cestovní kancelář není armáda spásy a za své služby si účtuje nemalou částku. Což logicky výrazně navýší celkové náklady za dovolenou. Tudy pro „lowcost“ cestování cesta nevede.

V prvé řadě si musíte ujasnit, co všechno budete muset zařídit. Vždy jsou to letenky a ubytování. Individuálně pak zapůjčení vozidla a další služby, které by se vám mohly hodit.

Jak na levné letenky?

Co byste řekli na zpáteční letenku do Thajska za cenu pod deset tisíc korun? Realita. Stačí se po ní poohlédnout na některém ze srovnávačů. Musíte se však smířit s tím, že poletíte ekonomickou třídou a pravděpodobně s několika přestupy.

Jak na levné ubytování?

S ubytováním je to podobné. Ať už nakonec poletíte do zmíněného Thajska nebo jiné vzdálené destinace, vždy si budete moct vybrat z množství různých kategorií ubytování. Opět se vám budou hodit porovnávače.

Zdaleka nejlevnější je ubytování prostřednictvím specializovaných, které spočívají v pronájmu volného pokoje u někoho doma. Pro dobrodruhy jako stvořené, nemyslíte?

Chovejte se jako místní

Místní obvykle nakupují za jiné ceny, než turisté. Platí to nejen pro jídlo, ale i pro jiné druhy zboží. Proto byste se měli předem informovat o tom, kde v dané lokalitě levně nakoupíte a naopak se vyhýbat místům, kde jsou ceny navýšeny o „turistickou“ přirážku. Díky internetu je to snadné – čtěte tématické články a procházejte fóra. Tato informační hraje cestovatelům do karet!

Stále vám to nestačí? Pak si nechte poradit od odborníků na levné cestování. Díky milmis.cz se dostanete letecky na dovolenou za pár tisíc korun!

Leave a Comment