Skvělé tipy

Jak ušetřit nemalou částku za tisk?

Multifunkční tiskárny stojí i pod tisíc korun, ale přesto není pravidelný tisk levnou záležitostí. Na celkových nákladech se podílí především cena barev. Pokud hledáte způsob, jak ušetřit nezanedbatelnou částku, inspirujte se následujícími tipy.

Nepodceňujte výběr tiskárny

Ačkoliv se vám možná většina modelů jeví jako identické, dejte si na výběru záležet. Vhodně zvolená tiskárna je základním předpokladem úsporného tisku. Budete-li tisknout menší množství, objedete se bez zařízení určeného na velkoobjemový tisk. Logicky to platí i opačně.

Zároveň se nesnažte ušetřit na nesprávném místě. Tiskárna je jednorázová investice a to, co budete nakupovat pravidelně, jsou náplně do tiskáren. Nejekonomičtější jsou zařízení s oddělenými zásobníky. Výměna sice není tak komfortní jako v případě kombinovaných zásobníků, ale vyplatí se.

Ušetřit se dá nákupem alternativních tonerů

Originální náplně do tiskáren jsou drahé. Mnohem levnější jsou tzv. alternativní tonery. Ty od prověřených výrobců jsou kvalitativně srovnatelné a nehrozí žádné nepříjemné komplikace při tisku. Chcete-li mít jistotu, že za své peníze dostanete to nejlepší, obraťte se na specializovaného prodejce Tonera. Ten prodává cartridge a inkousty do tiskáren přes 20 let a kromě e-shopu provozuje také 2 kamenné pobočky. Pražští zákazníci mají dopravu zdarma a bleskové dodání v den objednávky.

Optimalizujte nastavení tisku

Levný toner není jediným způsobem, jak ušetřit . Výrazné úspory dosáhnete i tím, že si vyhrajete s nastavením tisku. Například tak, že budete tisknout dokumente v o něco nižší kvalitě než doposud. To se hodí zejména při tisku bez grafiky – na čitelnosti textu se dané nastavení neprojeví. A snažte se také tisknout jen to, co opravdu potřebujete. Dokument si vždy zkontrolujte a odstraňte z něj nepotřebné prvky.

Znáte další tipy, jak ušetřit za tisk? Přispějte do diskuze pod článkem!

Leave a Comment