Cestování

Kam za kulturou v jižních Čechách? Do Písku!

Jižní Čechy patří k turisticky nejatraktivnějším oblastem, ale některá města jsou návštěvníky snad až zbytečně přehlížena. O třicetitisícovém Písku to platí tak napůl. Právem patří k nejkrásnějším českým městům, a proto by si zasloužil více pozornosti. Na mapě se poprvé objevil v roce 1252, kdy ho nechal založit král Přemysl Otakar II. Během 15. století byl významnou husitskou baštou a dnes je vnímán jako významné kulturně-vzdělávací centrum.

Proč se vydat na výlet do Písku?

Malebných měst je v jižních Čechách nespočet, tak proč si vybrat právě Písek? Zdejší panoráma je vskutku jedinečné. Pamětihodnosti ve městě a jeho bezprostředním okolí potěší každého milovníka kultury.

Písek se proslavil domy s gotickými a renesančními jádry. Nachází se zde známý kostel Povýšení sv. Kříže a 74 m vysoká věž v pozdně gotickém slohu. Celkový dojem umocňuje zachovalá část městského opevnění, velmi starý most přes řeku Otavu a gotická tvrz s palácem.

Město Písek je zároveň skvělým výchozím bodem pro výlety v přilehlém okolí. Za zmínku stojí gotické tvrze v Kestřanech, známý hrad Zvíkov a v neposlední řadě naučné stezky v Píseckých horách. Otevřete-li turistického průvodce, najdete i další turistické cíle, které rozhodně stojí za návštěvu. Jisté je, že se vám bude hodit ubytování Písek, protože za jediný den se nestihnete pokochat vším, co nabízí.

Příjemné ubytování v hotelu Buly

Když se řekne hotel v Písku, místní obyvatelé vás nasměrují do klidné části města, jen nedaleko historického centra a Kamenného mostu. Hotel Buly svůj název nezískal náhodou. V jeho blízkosti najdete sportoviště všeho druhu (fotbalový areál, tenisové kurty, bowling, plavecké bazény..) a je jen na vás, jestli dovoleno strávíte jen výlety nebo aktivně.

Hotel Písek nabízí komfortně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizorem a wi-fi internetem. Vydatně se najíte v přilehlé restauraci Regina, cca 150 m vzdálené restauraci Na Ostrově nebo ve stylové pivnici Kozlovna, která je od hotelu asi 200 m. Online rezervaci najdete na www.hotelbuly.cz.

Leave a Comment