Bydlení

Jak správně vybrat vjezdovou bránu? Rozhodující je především prostor

Vybíráte novou vjezdovou a netušíte, od čeho se „odpíchnout“? Natrefili jste na nabídky různých typů bran a nemáte ani ponětí, který je vhodná právě pro vás? V tom případě se začtěte do následujících tipů. Prozradíme vám zásadní kritéria, na která byste měli při výběru přihlížet. Informace nám poskytli odborníci na garážová sekční vrata a vjezdové brány z firmy Frami CZ.

Vybrat vjezdovou bránu není snadné. Záleží na vzdálenosti domu od plotu, vzdálenosti vjezdu od příjezdové cesty a v neposlední řadě také na vašem rozpočtu. Nejvýraznější rozdíl mezi základními typy venkovních vjezdových bran spočívá ve způsobu otevírání.

Prvním typem jsou vjezdové brány křídlové, které se hodí do plotů, kde vedle vjezdu není příliš mnoho místa a nepřipadá tak v úvahu posuvná brána. K výhodám patří jednoduchá stavební připravenost, snadné ovládání a nenáročná údržba. K nevýhodám zablokování prostoru za průjezdem a nutnost odklízení sněhu v bezprostředním okolí v období zimy.

Frami CZ nabízí automatické křídlové brány se třemi typy pohonů. Nachází využití jako vstup k rodinným domům i provozovnám. Obvykle se vyrábí v úpravě žárový zinek, která materiál ochrání před nežádoucí korozí. V nabídce však nechybí ani kované brány.

Dalším typem jsou vjezdové brány posuvné, a to po kolejnici do boku a samonosné. Kolejnice se vyplatí v případě, že je plot a vjezd blízko objektu a současně sousedí s příjezdovou cestou nebo chodníkem a nelze namontovat křídlovou bránu. Samonosná varianta nemá žádnou kolejnici a provoz je naprosto bezúdržbový. Nevýhodou je potřeba více volného prostoru při otevírání.

Pokud si s výběrem stále nevíte rady, zkonzultujte své požadavky s odborníky z Frami CZ. Kontaktní údaje a ukázky realizací najdete na www.vrata-frami.cz.

Leave a Comment