Cestování

Idylická dovolená na chalupě má své kouzlo

Dovolená u moře je nepochybně skvělá, ale proč každým rokem razit takovou dálku, když máme v těsné blízkosti jedinečné prostředí malebných hor? Pokud vás zmáhá pracovní vypětí, ruch velkoměsta a každodenní rutina, zapomeňte na přeplněná přímořská letoviska a raději zvažte pronájem chalupy na horách. Bezprostřední přítomnost přírody ve vaší mysli navodí dokonalou harmonii. Nadýcháte se čerstvého vzduchu, poznáte nová, zajímavá místa a odpočinete si. A my vám prozradíme, proč se ubytovat v krásně udržované roubené chalupě v Jiřetíně pod Jedlovou – přímo v srdci Lužických hor.

Ubytování v Lužických horách snoubí komfort s dostupnou cenou. V chalupě se nachází dva pětilůžkové pokoje, jeden trojlůžkový, jeden dvoulůžkový a jeden samostatný pokoje. Nedílnou součástí výbavy je kuchyně, dvě sprchy a toalety, knihovna a společenská místnost s kulečníkem, šipkami a obrovskými podlahovými šachy, které si vaše děti okamžitě zamilují.

Spousta zábavy po celý rok

Roubenka má ideální polohu a v okolí se nachází množství atraktivních turistických cílů. Za prohlídku stojí samotný Jiřetín pod Jedlovou, který rozhodně nezavání nudnou atmosférou horského střediska. Nachází se zde památková zóna, z níž budí největší pozornost romantická zřícenina Tolštejn, městské muzeum a křížová cesta. Navštívíte-li Jiřetín v době, kdy kraj nezahaluje mlha, nezapomeňte se pokochat pohledem na kraj z kamenné rozhledny Jedlová.

okoli-chalupy

V průběhu zimy se okolí chalupy stává rájem pro lyžaře. Hned dva lyžařské areály leží pouhou čtvrthodinku chůze – konkrétně Ski areál Horní Podluží a Skiareál Jedlová. Pro zdatnější běžkaře se nabízí možnost výletu do Německa a zkrátka nepřijdou ani milovníci bruslení – v nedalekém Warnsdorfu a Rumburku jsou zimní stadiony.

Po zbytek roku lze v okolí chalupy provozovat pěší turistiku, sportovat v blízkých areálech, koupat se v aquaparku a provádět další aktivity.

Pokud vás chalupa k pronájmu zaujala, přečtěte si další informace a podívejte se na fotogalerii na www.chalupanahorach.cz.

Leave a Comment