Bydlení

Svítit moderními zdroji LED žárovkami se vyplatí

Zcela jistě jste už někdy slyšeli o LED žárovkách. Právě ty jsou často označovány za revoluci ve svícení. Tomu napomáhá i tradiční objímka e27, která se u těchto světelných zdrojích používá. Je to dáno tím, že drtivá většina lidí používá ve své domácnosti klasické wolframové žárovky, které mají právě Edisonův závit. Netřeba zmiňovat, že wolframové žárovky jsou v dnešní době silně zastaralé a jejich výměna za moderní zdroje světla, například LED žárovky, je více, než žádoucí.

Vybavte svou domácnost moderními technologiemi a ušetřete

Divili byste se, kolik peněz lze s moderními svítidly ušetřit. V rámci spotřeby srovnané s klasickými wolframovými žárovkami je to úspora pohybující se až kolem 80%, což je obrovská částka, pokud vezmete v potaz svícení za celý rok. Je tedy žádoucí rozmyslet se, zdali moderní žárovky LED skutečně stojí za investici. Ta je pro mnoho lidí tím největším důvodem, proč do této technologie nezainvestovat, ačkoliv jde o zanedbatelnou investici vzhledem k budoucí úspoře.

Výhody, které nelze přehlédnout

Obecně je LED technologie považována za to nejlepší, co lze v současné době po světelných zdrojích chtít. Není se také čemu divit, když výhodami této technologie jsou:

  • Dlouhá životnost (v řádech desetitisíců hodin svícení)
  • Již zmiňovaná úspora (záleží na příkonu žárovky)
  • Odolnost vůči otřesům (klasická žárovka může jednoduše prasknout)
  • Světlený zdroj jde ztlumit (plynulé nastavení intenzity světla)

Pakliže se rozhodnete pro začátek svícení moderní LED technologií, avšak za podmínky využití klasické objímky se závitem e27, určitě neváhejte nakupovat na bohatém zdroji všemožných svítidel. LightPark.cz nabízí mnoho různých provedení svítidel, které se liší jak svým výkonem, tak tvarem či obecně typem.

Leave a Comment