Cestování

I Ostrava má své turistické zajímavosti. Na své si přijde celá rodina!

Zlí jazykové praví, že Ostrava není tak dobré místo pro život jako jiná velká města. Někdejší ocelové srdce republiky však dávno změnilo původní nepříliš hostinnou podobu. Severomoravská metropole je dnes je k obyvatelům i turistům přívětivá, o čemž jsem se přesvědčili na vlastní kůži během posledního výletu. Během jediného víkendu jsme navštívili množství zajímavých míst a večer jsme vždy zakončili v bývalé šachtě, která podlehla zdařilé transformaci na čtyřhvězdičkový hotel.

Rodinný výlet do Ostravy nemohl začít jinak než návštěvou ostravské zoologické zahrady. Více než 360 druhů zvířat na ploše 100 ha budiž velkým lákadlem pro děti i dospělé. Neméně atraktivní je přilehlý botanický park, který na zoologickou expozici bezprostředně navazuje.

Po svižné procházce ZOO následovala expozice zmenšených modelů skutečných staveb. Svět miniatur Miniuni se nachází na pozemku za Divadlem A. Dvořáka. Nachází se zde více než 30 modelů významných budov evropských měst. Nechybí mini Big Ben, Staroměstská radnice, Braniborská brána či Eiffelova věž.

Děti jsme zvali také do vyhlášeného pohádkového sklepa. Prostory se nachází pod výstavištěm Černá louka a jsou rozděleny na pět různých komnat. Prohlídka je vskutku příjemná i pro dospělé.

Druhý den se nesl v duchu poznání. Malý a velký Svět techniky představuje zajímavosti ze světa vědy a techniky hravou formou. V části zvané Dětský svět se nenudí ani ti nejmenší. Je určena pro děti od 2 do 6 let.

Obrovským zážitkem bylo i samotné ubytování. Čtyřhvězdičkový hotel hotel Ostrava Jan Maria je jedním slovem stylový. V atmosférickém prostředí se o naše blaho postaral milý a velmi profesionální personál. Po skvělé večeři následovalo wellness a zlatým hřebem byl bowlingový turnaj s přáteli. Ostravo, rádi se do tebe brzy vrátíme!

Leave a Comment