Cestování

5 tipů, jak při cestování co nejvíce ušetřit

Láká vás objevování nových koutů světa, ale připadá vám, že vás omezují finanční možnosti? Máme pro vás 5 tipů, jak během cestování co nejvíce ušetřit. Díky tomu si budete moci dovolit více výletů a dovolených, nebo vám zůstane dost peněz na jiná potěšení.

1. Porovnávejte ceny jízdenek

Cestujete po ČR nebo kousek za hranice našich sousedů? Obětujte trochu svého času a prostudujte na internetu nabídky různých dopravců a kupte ty nejlevnější jízdenky. Vlaky nebo autobusy mnohdy vyjdou i pro celou rodinu výhodněji, než kdybyste jeli autem.

2. Ubytovávejte se v soukromí

Úspornou dovolenou směřujte raději ubytování v soukromí, které bývá mnohem levnější než hotely či penziony. Navíc mají k dispozici vybavenou kuchyň. Místo jídel z restaurací budete jíst to, co si sami uvaříte, čímž také ušetříte nemalou částku.

3.Potraviny přivezte s sebou

Nejen v souvislosti s vlastním vařením doporučujeme sbalit s sebou i nějaké potraviny. Dva dny klidně můžete jíst pečivo zakoupené v ČR, stejně tak vám vydrží zdejší ovoce či zelenina. Sbalte i müsli tyčinky, instantní kaše nebo těstoviny. Omezte nákup potravin v zahraničí na minimum.

4.Kupte si last minute zájezd

Široká nabídka last minute vám dopřeje užít si skvělou dovolenou za zlomek původní ceny. Pro cestovní kanceláře je lepší zájezd prodat se slevou, než kdyby se neprodal vůbec.

Nevýhodou je, že se nabídkou řídí vaše cílová destinace, a tak se stane, že místo cesty na Rhodos seženete last minute na Sardinii. Je to trochu sázka do loterie – ale o to větší dobrodružství.

5.Hledejte akční lety

Vyhledavače levných letenek prověřují ceny různých společností a vždy vám ukážou ty nejvýhodnější. Je zbytečné utrácet za cestu do Londýna 3000 Kč, když vás tam jiná společnost dopraví za necelou tisícovku.

Leave a Comment