Cestování

Plzeň je město plné atraktivních turistických cílů. Prozkoumejte ji s celou rodinou!

Plzeň je se 170 tisíci obyvateli čtvrtým největším městem v České republice. Pyšní se výhodnou polohou a skvělou dopravní dostupností – tyto aspekty mají na život města zásadní vliv. My se však zaměříme na turistické zajímavosti, které byste během návštěvy neměli přehlédnout.

Prohlídka Plzně může začít na Náměstí Republiky, které ve své době patřilo k největším v Evropě. Náměstí lemují stylové měšťanské domy v renesančním a barokním slohu. K impozantním stavbám patří Chrám sv. Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v Čechách. Více než stometrová věž nabízí výhled na celé okolí.

Pod Plzní vede 20 km dlouhá síť podzemních chodeb, které se kdysi využívaly co by zásobárny potravin a úkryty. V současné době je návštěvníkům přístupná prohlídka 750 m dlouhého okruhu, který je napojen na Pivovarské muzeum – jednu z „povinných“ zastávek. Muzeum se nachází v původním středověkém právovarečném domě – svého druhu nejstarším na světě.

Za zmínku stojí i prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj, kde se návštěvníci seznámí s jedinečným varním postupem piva a dalšími zajímavostmi.

Vysoký počet návštěvníků zaznamenává také plzeňská ZOO a botanická zahrada. Podle některých jde o nejkrásnější v České republice. Areál se nachází v blízkosti centra a dá se do něj dostat i pěšky. Součástí Zoologické a botanické zahrady v Plzni je Dinopark s několika desítkami modelů dinosaurů, paleontologickým hřištěm a 3D kinem. Další atrakcí nejen pro děti je Muzeum strašidel v centru města.

V Plzni a blízkém okolí je množství naučných stezek – populární Sigmondova naučná stezka v oblasti Boleveckých rybníků, naučná lesní stezka Zábělá a naučná stezka Po stopách Františka Malocha. Milovníci přírody by měli zavítat také do přírodního parku Horní Berounka a nenechat si ujít romantickou procházku k Čertově kazatelně – pískovcovým skalám na levém břehu Mže.

Plzeň toho má v rukávu daleko více. Rozhodnete-li se zůstat na několik dní, doporučujeme ubytování v Plzni v tříhvězdičkovém Hotelu York.

Hotel Plzeň York se nachází nedaleko centra města a nabízí příjemné ubytování, uzavřené hlídané parkoviště, restauraci a spoustu služeb, které vám pobyt ve statutárním městě Plzeňského kraje zpříjemní.

Leave a Comment