Cestování

Jak vybrat vhodné nosiče lyží a snowboardů?

Chystáte se během zimní sezóny na dovolenou? V takovém případě zřejmě přemýšlíte, jak do svého automobilu nasoukat nejen všechna zavazadla, ale ještě i lyže, snowboardy či další sportovní vybavení. V takovém případě na scénu přichází speciální nosiče, které jsou k dostání v několika různých alternativách.

Ideálním místem pro přepravu lyží a snowboardů je pochopitelně střecha automobilu. Sáhnout můžete buď po multifunkčním střešním boxu, nebo po střešním nosiči lyží. Sortiment je vskutku široký, takže na své si přijde opravdu každý. U nosiče lyží a snowboardů potřebujete k jejich připevnění střešní nosiče. Nemusíte se bát, že byste po cestě někde výbavu na sportovní radovánky ztratili, jelikož nosiče zvládnou i sněhovou bouři a velké mrazy.

Nosiče lyží a jejich výhody

Předtím, než se pustíte do výběru konkrétního řešení, vás zřejmě zajímá, jakými výhodami se střešní nosiče lyží pyšní. V první řadě vás nadchnou snadnou a poměrně rychlou přípravou. Stejně tak vás potěší, že jsou všestranné, takže můžete přepravit běžky, snowboardy i sjezdové lyže. Ušetříte navíc docela dost místa v zavazadlovém prostoru automobilu, kam můžete dát raději více kufrů a tašek, které by jinak ležely pod nohama pasažérů na zadních sedačkách.

Jak vybrat správné nosiče snowboardů a lyží?

Jakmile se pustíte do výběru nosiče snowboardů a lyží, je potřeba si nejprve ujasnit, jestli chcete nosiče na příčníky, nebo raději magnetické alternativy. První zmíněná varianta je vhodná pro větší náklad, přičemž takový nosič dokáže převézt klidně až šest párů lyží či tři snowboardy. Přimontují se na příčné nosiče. Zatímco magnetické varianty jsou levnější, ale hodí se spíše ke krátkodobému převozu. Tak neváhejte a pusťte se do výběru, abyste byli na zimní dovolenou připraveni s předstihem.

Leave a Comment