Pro ženy

Vyšívání – jde to i bez brýlí

Výšivky zdobí oblečení odnepaměti. Nejvíce zdobené kroje ukazovaly na bohaté majitele, zvláště na Moravě se vyšívalo a vyšívá dodnes.

Moderní způsob vyšívání je potom použití vyšívacího stroje. Vyšívací stroje Brother se neustále vyvíjí a vylepšují, dnes již mají barevné displeje, na kterých přesně vidíte obrázek, který vyšíváte, i barvu nitě, kterou máte do stroje navléknout. Můžete si tak během chvilky vyšít tričko, ozdobit si mikinu nebo tašku, vyšít jméno na ručník. Není to ale jenom vyšívání na trička. Vyšívací stroje zvládnou techniku Richelieu, umí křížkovou výšivku, látkové aplikace, ozdobné prošívání dek a samostatnou kapitolou potom je vyšívání šité krajky – můžete se pustit do krajkových naušnic, vyšívat vánoční ozdoby na stromeček, záložky do knížek nebo ozdobné květy. Je jen na vás, jak vyšívací stroj využijete.

Vzory si můžete tvořit sami v počítači nebo si vybírat z velké nabídky vzorů ke koupi na internetu. Děti jistě ocení postavičky ze svých oblíbených pohádek a výšivkou se dá z neoblíbeného trička udělat favorit celé skříně, výšivkou můžete vyřešit i nevypratelnou skvrnu na oblečení.

Vyšívání je v poslední době hodně v módě a možnost vytvořit si svůj vlastní neopakovatelný originál je u spousty švadlenek velmi oblíbená. Na to, abyste uměli vyšívat, navíc nemusíte ani umět šít na šicím stroji! Stačí se naučit stroj navlékat, což vám šicí stroje Brother neuvěřitelně usnadní, a jde se na to!

Leave a Comment