Pro ženy

Jak se naučit šít

Uvažujete o tom, že byste se pustily do šití, ale zatím nemáte odvahu? Poradíme vám, jak na to!

Základem je jednoduchý šicí stroj – ideálně vybírejte značku Brother – tyto stroje jsou tiché a hlavně jednoduché a intuitivní na obsluhu. Pro začátečníky je taky výborné, když má šicí stroj regulaci rychlosti – tzn. můžete šít i úplně pomaličku krokem. Nejen starší ročníky potom jistě ocení komfortní automatické navlékačky nitě do jehly.

Jako další potom potřebujete do začátku nějaké nitě – můžete použít i starší nitě, ale pokud jsou nitě po babičce, zkontrolujte si, zda se vám v ruce netrhají – zlobily by i při šití a určitě investice do nových nití vám může ušetřit mnoho nervů a zlobení. Nitě je dobré kupovat kvalitnější, aby vám při šití nezlobily, jako začátečník těžko poznáte, jestli je problém v niti nebo v něčem jiném. Jehly bývají nějaké náhradní ve výbavě šicího stroje, je dobré mít doma nějaké základní jehly a něco na riflovinu a silnější materiály.

Potom už zbývá vymyslet si do začátků nějaké jednodušší výrobky – třeba sáček na přezůvky nebo polštářek, koupit látky a zapnout šicí stroj. Na internetu najdete spoustu návodů Jak na to – jak si ušít sáček, polštářek, pokud chcete individuální přístup, kupte si nějaký kurz šití, kde se vám lektorka bude individuálně věnovat a provede vás začátky šití krok po kroku.

Když si šicí stroj koupíte v některé z renomovaných kamenných prodejen, můžete se s nimi domluvit i na zaškolení základní obsluhy, takže se obsluhu nebudete muset učit podle papírového návodu.

Určitě se do šití pusťte – budete mít spoustu originálních výrobků přizpůsobených vašemu vkusu a naučíte se zase něco nového!

Leave a Comment