Bydlení

Zahradní pergola je skvělá věc. Proč by neměla chybět ani na vaší zahradě?

Na světě existují jen dva druhy lidí. Ti, kteří pergolu mají a nedají na ni dopustit. Zástupci druhé skupiny zahradní přístřešek taktéž potřebují, jen si danou skutečnost plně neuvědomili, případně ji popírají. Patříte k „popíračům“ i vy? Máme pro vás seznam přesvědčivých důvodů, jež vás nenechají na pochybách.

Bezkonkurenční útočiště, když se počasí zblázní

Mít na zahradě zázemí v podobě zahradní pergoly dřevěné je k nezaplacení především v momentě, kdy matička příroda uštědří nebohému zahrádkáři ránu pod pás. Náhlá průtrž mračen, stejně jako spalující sluneční paprsky – to jsou jen některé z mnoha jejích rozmarů, jež nás mohou přimět k vyhledání dočasného útočiště. Mít v takových situacích na dosah přístřešek je zkrátka užitečné.

Nevšední místo pro jedinečné zážitky

Dřevěné zahradní altány jsou jako chameleon. Jeden den plní funkci místa jako stvořeného pro meditaci – a o víkendu se promění na party stan. Pergola nachází využití téměř po celý rok, dokonce i v době, kdy se vlády ujme podzim. Stačí si pořídit vhodné topidlo a show pokračuje dál. Ať už jde o oslavy, grilovačky nebo jiné typy akcí, dané prostředí do nich vnáší nový rozměr.

Když budete chtít, nahradí i garáž

Zahradní pergola místo garáže? V posledních letech běžná praxe. Pokud z nějakého důvodu nemůžete nebo jen nechcete stavět klasickou zděnou stavbu, bude se vám dřevěný přístřešek hodit. Nabízí efektivní ochranu rodinný pokladu před venkovními vlivy bez nutnosti horentní investice. A navíc se obejdete bez stavebního povolení (pergola však musí splnit určité podmínky, např. zastavěnou plochu do 25 m²).

Samozřejmě by se našlo daleko více důvodů, proč si pořídit pergolu – ale ty se vám už dozajista honí hlavou a přemýšlíte, jestli si ji postavíte svépomocí, nebo úkol delegujete na profesionály. Rozhodnete-li se pro druhou možnost, obraťte se na společnost Pergola Dřevěná. Spoustu praktických informací najdete na pergola-drevena.cz.

Leave a Comment