Pro ženy

Proč je o šperky z chirurgické oceli je větší zájem než o zlato a stříbro?

Šperk je dárek, který neurazí. Tedy alespoň většinou, ale vy sami musíte vědět, komu se ho chystáte darovat. Pokud máte pochybnosti, raději si vyberte jiný sortiment dárkových předmětů. Anebo sejděte z vyšlapané cestičky zlatých a stříbrných ozdob a zkuste své štěstí se šperkem z chirurgické oceli. Doby, kdy zlato a stříbro byly jedinou volbou, jsou dávno pryč. V posledních letech tvoří drtivou většinu prodaných šperků právě chirurgická ocel s označením 316 L. Co je na ní tak úžasného?

Je levná, vypadá dobře a nezpůsobuje alergie

Šperky z chirurgické oceli si popularitu vydobyly z několika zásadních důvodů. Jsou cenově dostupné (jen o něco málo dražší než bižu) a oproti drahým kovům výrazně levnější. Tato skutečnost se ovšem v žádném případě neodráží na kvalitě. Naopak, jen málokterý materiál má tak jedinečné vlastnosti.

Prsteny, náramky a řetízky z chirurgické oceli jsou jasnou volbou pro každého, kdo má alergie na kovy. Z vyrážek a pupínků nemusíte mít obavy, protože chirurgická ocel alergie nevyvolává. Za zmínku však stojí také vysoká odolnost a relativně nízká hmotnost, která umocňuje pocit z nošení. Šperky jsou žádané také díky vysokému lesku, barevné stálosti a trvalém vzhledu.

O kvalitě chirurgické oceli nemůže být pochyb. Vždyť právě z ní se vyrábí lékařské nástroje a v neposlední řadě jaderné reaktory.

Od prstenů po přívěsky

Z chirurgické oceli se vyrábí kdeco. Většinou jde o designově propracované ozdoby, kterým nechybí nápaditost a styl. Šperky se velmi často kombinují s komponenty swarovski či jinými prvky. Výsledek vypadá znamenitě, což můžete posoudit sami. Stačí se poohlédnout u specializovaného prodejce top-privesky.cz.

V nabídce najdete náhrdelníky, řetízky a přívěsky z chirurgické oceli, a to pro dámy i pány. Takže ať už vybíráte dárek pro kohokoliv, určitě neodejdete s prázdnou!

Leave a Comment