Bydlení

Odvlhčovače a další způsoby, jak se zbavit vlhkosti v bytě

Potýkáte se doma s nadměrnou vzdušnou vlhkostí a hledáte způsob, jak tento nežádoucí jev nadobro eliminovat? Děláte dobře, protože nadměrná vlhkost vzduchu vede ke vzniku plísně a zároveň je živnou půdou pro roztoče a další nežádoucí organismy. Neriskujte nepříjemné zdravotní problémy a postarejte se o to, aby se vše vrátilo do normálu. Prozradíme vám, jak na to!

Co nadměrnou vlhkost vzduchu způsobuje?

Možná vás to překvapí, ale v průměrné domácnosti čítající čtyři členy se denně do vzduchu uvolní přes 10 litrů vody. Jednak v důsledku sprchování a koupání, zalévání květin, sušení prádla, ale také přirozenými tělními procesy – dýcháním a pocením.

Pořiďte si odvlhčovač!

Snad nejjednodušším a cenově dostupným řešením je pořízení odvlhčovače vzduchu. Jedná se o zařízení, které pohlcuje vzdušnou vlhkost a udržuje ji na optimální hladině.

K mání jsou pohlcovače vlhkosti, které fungují i bez elektrické energie – vlhkost a mimo jiné i pachy nasávají speciální absorpční tablety umístěné uvnitř. Nevýhodou je nutnost pravidelné výměny, obvykle po dvou až třech měsících.

Efektivnější jsou klasické elektrické odvlhčovače. Jsou k mání v širokém spektru výkonnostně odlišných variant. Při výběru hraje roli zejména velikost prostoru, který si přejete vysušit. Zároveň se zaměřte na praktické funkce, jako jsou například možnost nastavení automatického/manuálního režimu, signalizace plné nádržky, ochrana proti přehřátí či schopnost absorpce větších částic (vlasy, prach).

Odvlhčovače do malých i velkých prostorů

Nejširší nabídku kvalitních odvlhčovačů pro domácnost najdete u specializovaného prodejce ventilatory-shop.cz. S výběrem vhodného modelu vám ochotně poradí kvalifikovaný personál a v případě nespokojenosti můžete zboží vrátit do 30 dní oproti standardním 14.

Leave a Comment