Pro ženy

Lahodná káva, bohatá pěna. Značka – snadno a rychle

Jen málokterý nápoj hraje v našem životě takovou roli jako káva. Její charakteristickou vůni a chuť máme spjatou s celou řadou chvil všedního dne. Pití voňavé pochoutky však pro nás vždy představuje slavnostní okamžik, bez ohledu na to, jestli si lahodný šálek dopřejeme ráno, když spěcháme do práce, po dobrém obědě jako sladkou tečku nebo odpoledne při setkání s přáteli.

Bohatá pěna a intenzivní chuť

Přestože káva byla dříve pouze výsadou bohatých měšťanů, postupně se rozšířila i mezi širší vrstvy společnosti. Češi dlouhou dobu nedali dopustit na tzv. turka. Ne, že by si kávu s lógrem tolik oblíbili, ale spíše neměli jinou možnost volby, pokud do sebe chtěli dostat pravidelnou dávku kofeinu. Dnes je však situace odlišná, trh se neustále rozrůstá, technologie se zdokonalují. A tak si kávu přesně podle své chuti a s jedinečnou bohatou pěnou můžeme dopřát nejen v nejrůznějších kavárnách, ale také v pohodlí našich domovů, třeba v křesle obýváku. Podcenit však nesmíte dvě zásadní věci – kvalitní surovinu a výkonný kávovar.

Základní „ingredience“

Kvalitní surovinu, tedy kávu, v supermarketech většinou nenajdete. Vypravit se pro ni budete muset k odborníkům, do specializovaných prodejen. Zde vám dají přivonět a s výběrem také rádi pomohou. Sortiment se neustále rozšiřuje, takže jistě objevíte takovou, která byla snad stvořená přímo pro vás. Podcenit nesmíte ani výběr kávovaru. Chcete-li mít celý proces přípravy pěkně pod kontrolou, pak sáhněte po tom pákovém. Pravda, nebude to tak jednoduché jako zmáčknout jedno tlačítko na automatických přístrojích, za to si však můžete vyladit nápoj přesně podle vaší chuti. Pokud techniku přípravy ještě dobře neovládáte, nevadí. Díky univerzálnímu kávovaru ES-250K od společnosti Orava, dokonalou pochoutku z mleté kávy, porcované kávy nebo kapslí zvládne připravit i naprostý laik. Přístroj totiž tlakem 20 barů, který je mimochodem o 5 barů větší než v případně klasických kávovarů, dokáže ze suroviny „vymáčknout“ úplné maximum. Výsledkem tak bude intenzivnější chuť a bohatá krémová pěna. Rádi si místo klasického espressa dopřejete spíše latte či cappuccino s bohatou mléčnou pěnou? Žádný problém! Multifunkční kávovar si hravě poradí i s tímto úkolem. Nezbývá tedy než popřát dobrou chuť!

Leave a Comment