Skvělé tipy

Novinky 2017 – podzim ve znamení kvalitního hudebního zážitku

O tom, že se přenosné bezdrátové reproduktory staly hitem poslední doby, není pochyb. Letošní rok byl v této oblasti obzvlášť plodný a trh s elektrem obohatil o několik vynikajících kousků, jako jsou například JBL Charge, Marshall KILBURN nebo Sonos Play. Pro ty z vás, které zajímá zejména poměr ceny a kvality, určitě zaujmou nové bluetooth reproduktory od značky Orava, které se hravě vyrovnají konkurenci. Špičkové reprosoustavy z řady Pegasus a Crater se představí na podzim tohoto roku.

Vše pro domácí pohodu

Pro ty, kteří si rádi doma dopřávají velkou porci hudby a vyžadují dokonalý zvuk, je jako stvořená řada Pegasus. Tvůrci kladli důraz zejména na čistý, hutný a dynamický stereo zvuk. Pegasus se může pochlubit bezdrátovou technologií, díky které váš domov nebudou obtěžovat metry zbytečné kabeláže a umožní vám reproduktor umístit kamkoliv a libovolně přenášet. Bluetooth technologii skvěle doplňuje podpora wi-fi, která poslouží nejenom k připojení více Pegasů k jednomu telefonu či notebooku, ale také k individuálnímu nastavení jednotlivých zařízení. Regulovat tak můžete nejenom hlasitost, ale i výběr hudby. Samozřejmostí je možnost streamování hudby prostřednictvím aplikací jako je Deezer, Tidal, Spotify a jiné. Díky tomu si můžete vybrat podle své nálady hudbu z neomezených hudebních knihoven, a to v té nejvyšší dostupné kvalitě.

Reproduktory zaujmou i svým neotřelým vzhledem, díky kterému se stanou designovým doplňkem vaší domácnosti. Co se týče zvuku, Orava si dala záležet zejména na propracovaném čistém zvuku, který je doplněn výraznými basy. Zkreslení je minimální.

Řada Pegasus je tvořená ze dvou reproduktorů – Pegasus 1 s výkonem 16W (RMS) – 2 x 4 W + 1 x 8 W subwoofer a s frekvenčním rozsahem 50 Hz až 20 kHz a Pegasus 2 s výkonem 40 W (RMS), 2 x 10 W + 1 x 20 W subwoofers frekvenčním dosahem mezi 20 Hz až 20 kHz. Oba mají podobné rozměry i váhu, podporují funkce DLNA/Airplay/QPlay a poradí si s OS Android i iOS.

Sdílení hudby s přáteli kdekoliv

Orava myslela i na aktivní část milovníků hudby, kteří rádi sportují, cestují či provozují jiné outdoorové aktivity. Zejména pro mladší ročníky je důležité hudbu nejen poslouchat, ale také sdílet se svými přáteli. Všechny tyto věci umožní nová řada přenosných reproduktorů Crater.

Crater je navržen tak, aby vydržel i extrémní podmínky v terénu, včetně nepřízně počasí. Zařízení má oblé hrany pro pohodlné držení, několik barevných variant a pogumovanou úpravu. Právě ta zajišťuje odolnost vůči nárazu, nečistotám (jako je prach či bláto), ale také vůči stříkající vodě. Nemusíte se proto bát Crater použít i v dešti nebo u bazénu. Obsluha je snadná jako i u jiných typů bluetooth reproduktorů, jednoduše jej připojíte k telefonu či notebooku a můžete začít přehrávat hudbu.

Řada Crater se skládá ze tří typů reproduktorů. Crater 1 s výkonem 2 x 5 W, frekvenčním dosahem 20 Hz – 20 kHz a 2000 mAh baterií Li-on je spolehlivým společníkem na delší cesty. Spolu s Craterem 3 mají malé rozměry i váhu, díky které vám reproduktor nebude zavazet při žádné činnosti. Crater 3 s výkonem 5 W (RMS) a frekvenčním rozsahem 50 Hz až 20 kHz vám navíc umožní pohodlné přijímání telefonních hovorů při sportu, aniž byste museli přerušit činnost.

Posledním přírůstkem je Crater 2 s výkonem 25 W (2 x 2,5 W + 2 x 10 W subwoofer) a s frekvenčním dosahem 50 Hz – 20 kHz. Má větší rozměry i váhu než předchozí modely, avšak nabízí naprosto dokonalý a čistý zvuk a v balení k němu najdete i praktický popruh.

Více informací na webu http://oravaspeakers.cz/ .

Leave a Comment