Pro ženy

Jak zabít nudu v pandemii? Začněte s pletením

Patříte do početné skupiny lidí, kteří v těchto dnech propadají úzkostem a depresím, protože již nezvládáte aktuální dění? Karantény, lockdown, restrikce – v uplynulých měsících jsme si museli protrpět nevídané a vypadá to, že se život ještě dlouho nevrátí do starých kolejí. Snažte se proto neklesat na mysli a najděte si kreativní činnost, která vás v myšlenkách dostane do úplně jiného světa. Co se třeba naučit plést? Oproti šití má totiž pletení specifické výhody – především je jednodušší, není náročné na prostor a není k němu zapotřebí drahé technické vybavení.

Proč si pletení zamilujete?

V prvé řadě proto, že vám dá takřka neomezené možnosti. Uplést si můžete prakticky cokoliv – menší doplňky na zimu, svetr, ale také šaty nebo jiný outfit. Zkrátka a dobře dle vašich možností a potřeb.

Na pletení je krásná i variabilita materiálů. Kašmír, bambus, hedvábí či merino vlna na pletení – to je pouhá špička ledovce. Podívejte se do e-shopu propleta.cz, kde kromě přízí seženete také veškeré pomůcky na pletení a seznamte se s nabídkou materiálu na vlastní oči.

Na otázku, jak začít, se nabízí jednoznačná odpověď. Internet je plný praktických návodů, díky kterým okamžitě pochopíte základní i pokročilejší techniky. Anebo sáhněte po časopisech či naučné literatuře. Zdrojů je každopádně víc než dost.

Na pletení je skvělé také to, že se ho nebudete učit dlouho. První drobnost vytvoříte již během prvního odpoledne. A kdyby se vám to nepovedlo, danou věc rozpářete a přízi využijete příště.

Jaké pomůcky na pletení budete potřebovat v začátcích?

Finanční náročnost pletení je minimální. Zpočátku si vystačíte s jehlicemi č.4 a hladkou přízí. Pak se chopte návodu a pusťte se do toho. Nahodíte první řadu, naučíte se plést hladce a obrace – a zanedlouho bude vaše prvotina na světě.

Leave a Comment