Pro muže

Problémy s erekcí? Týkají se všech věkových skupin. Jak je efektivně řešit?

Podle statistik řeší problémy s erekcí mnohem více mužů než v minulosti. Přesto nelze tvrdit, že by potíže tohoto druhu postihovaly mužskou populaci ve větší míře. Přibývá však těch, kteří si uvědomují vážnost situace a aktivně ji řeší. Podle odborníků je většina případů somatického původu a nemají psychogenní charakter, jak se domnívali v minulosti.

Příčiny mají psychogenní charkater

Není tomu dávno, kdy byly za příčiny erektilní dysfunkce pokládány úzkost, stres, nesoulad v partnerském vztahu a podobně. Nyní se však sexuologové přiklání na stranu somatických důvodů. Dokonce erektilní problémy přirovnávají k pomyslnému kanárkovi v kleci, který může znamenat předzvěst závažnějších onemocnění, jako jsou hypertenze, diabetes, hyperlipidemie a další.

Nejohroženější jsou pánové ve středních letech

Podle statistik má problémy s erekcí více než polovina mužů středního věku, tedy v rozmezí 35 – 65 let. U čtvrtiny jsou projevy erektilní dysfunkce natolik závažné, že si vyžádá léčbu pod dohledem odborníka. Zbylá část mužů řeší potíže změnou životního stylu. Jednorázové či krátkodobé problémy často nebezpečnými přípravky typu Kamagra. Značná část mužské populace pak používá Viagru.

Jak na změnu životního stylu?

Na nesprávné fungování penisu má údajně velký vliv dlouhodobé kouření a strava s vysokým obsahem tuků. Tato dvojkombinace představuje pomyslné peklo pro celý kardiovaskulární systém a je dobré se jí vyvarovat. Obojí způsobuje uvolňování volných radikálů a následné poškození cévních stěn. Postupem času se cévy zúží natolik, že slabý přítok krve nestačí na erekci.

Chcete-li na erektilní dysfunkci vyzrát, mohla by vám pomoct změna jídelníčku, a to s důrazem na velké množství ovoce a zeleniny. Prospěje vám také dostatek pravidelného pohybu a cvičení – podle odborníků může zdravotní stav zlepšit i obyčejná každodenní půlhodinová procházka.

A pozor, na erekci má vliv také nadváha. Podle průzkumů trpí muži s nadváhou poruchami erekce mnohem častěji než ti, jejichž váha je v normě.

2 komentářů

Leave a Comment