Nezařazené

4 tipy na skvělé lyžování ve Francii. Kam letos vyrazit?

Lyžařská sezóna je na spadnutí a milovníci zimních sportů se nemohou dočkat. Je to i váš případ, ale zatím pouze voskujete lyže a marně přemýšlíte, kam letos vyrazit? Chcete-li si lyžování či snowboarding užít bez kompromisů, vsaďte na francouzské Alpy. Lyžování ve Francii v následujících lokalitách je jasnou volbou pro začátečníky i fajnšmerky!

Tignes

Středisko Tignes se nachází na konci údolí Tarentaise v Savojských Alpách a skládá se z pěti části. Nabízí příhodné podmínky pro lyžaře všech kategorií a na ledovci Grande Motte se dá lyžovat po celý rok. Kvalita sněhu je na velmi vysoké úrovni a k zajímavostem patří lanovka, která zájemce vyveze až do výšky 3030 m n. m, kde na ni navazuje kabinová lanovka jedoucí až na ledovec. Středisko je perfektně vybavené a nechybí kompletní wellness a sportovní zázemí. Nejen mladší generace ocení přítomnost barů a diskoték.

Chamonix

Chamonix je rájem lyžařů a současně velmi malebným městečkem na úpatí Mont Blancu. Na své si přijdou především příznivci freeridu, na které čeká cca 20 km dlouhý sjezd panenskou přírodou. Ostatní lyžaři mohou dovádět na desítkách klasických sjezdovek. K nejlepším zážitkům patří výjezd lanovkou na vrchol Aiguille du Midi (3843 m) a pohled na alpské masivy v čele s horou Matterhorn a pohořím Jura. Ve středisku je přítomen snowpark a dostatek dalších atrakcí pro celou rodinu.

Serre Chevalier

Oblast Serre Chevalier se nachází ve Vysokých Alpách nedaleko italských hranic mezi vyhlášenými národními parky Park Regional du Queyras a Les Ecrins. Milovníci lyžování si mohou vybrat hned ze čtyř sportovních center. Lokalita je známá tím, že je zde v průměru 300 slunečních dní za rok. Tratě jsou velmi dobře upravené a vhodné pro lyžaře všech úrovní. Kombinace překrásného prostředí a vysoké úrovně služeb je zárukou spokojenosti.

Les Menuires

Závěr patří nejlepším? Les Menuires bezesporu k TOP lyžařským oblastem Francie patří. Každoročně zde zavítá spoustu příznivců kvalitního lyžování, kteří si užívají cca 160 lm sjezdovek a 28 km upravených tratí pro běžkaře. Díky nové osmimístné lanovce lze ze střediska cestovat do přilehlých údolí, oblasti Belleville či Val Thorens. Nadšenci do freeridu se vydávají do Les Encombres a Les Crêtes, snowboraďáci si užívají v plně vybaveném snowbarku a hledači nevšedních zážitků zase večerní lyžování. Za pozornost stojí také možnost snowtubingu a sáňkařská dráha a úžasné aquacentrum.

Leave a Comment