Bydlení

Vánoční osvětlení změní domácnost i zahradu k nepoznání

Klepete si na čelo, protože se teprve chystáte na příchod podzimu a nemáte ani pomyšlení na vánoční svátky, které vnímáte jako dalekou budoucnost? Jenomže není to tak dávno, co jste je slavili posledně. Čas plyne jako voda a jak praví známé rčení „kdo je připraven, není překvapen“. Vezměte si to k srdci a zamyslete se nad vánoční výzdobou již nyní. Třeba navíc natrefíte na zajímavé slevy a za pár měsíců pak světýlka a ostatní dekorace jen vytáhnete z krabice.

Světýlka a dekorace k Vánocům patří

Bez vkusné vánoční výzdoby by moderní Vánoce nebyly ani zdaleka tak kouzelné, jako s ní. Vždyť jsou to právě světýlka všech barev, která vnímáme jako jeden z důležitých symbolů nejkrásnějších svátků v roce. A že je z čeho vybírat! V posledních letech jsou v módě především LED řetězy v podobě závěsů, krápníků a dalších tvarů. Velmi efektní je tzv. LED sněžení.

Oblíbené jsou také hadice (kabely) a typické vánoční motivy v podobě hvězd, stromečků, komet, větviček, girland, sobů apod.

V čem je LED osvětlení lepší než klasika?

Pokud se nemůžete rozhodnout mezi klasickým osvětlením se žárovkami a ozdobami na bázi LED technologie, možná vás ovlivní fakt, že „LEDky“ jsou mnohem úspornější, produkují minimum tepla a jejich životnost je mnohonásobně delší. I kvalitní vánoční osvětlení přitom seženete poměrně levně, ceny za posledních několik let výrazně klesly. Vyšší pořizovací cena se vám navíc vrátí na uspořených nákladech.

Další výhodou LED vánočního osvětlení je ekologický charakter. Pokud si zakládáte na minimalizaci energetické spotřeby domácnosti, ale neradi byste se připravili o vánoční atmosféru, nemusíte si nic vyčítat.

Na zahradě patří ozdoby od venkovního prostředí

A protože vánoční dekorace patří také na zahradu, nezapomeňte na stylové krápníky a další variace. Jen si dejte pozor na hodnotu IP krytí – zvolte takové světelné ozdoby, které jsou určeny do venkovního prostředí a nevadí jim vlhkost ani teplotní výkyvy.

Leave a Comment