Pro ženy

Uvítali jste doma nového maličkého člena rodiny?

Nastala dlouho očekávaná chvíle a stala jste se maminkou. Počáteční obavy, jak zvládnete porod, pominuly a po krátkém čase v porodnici jste se ocitli i s miminkem doma mezi svými. Narození dítěte obrátí život rodiny vzhůru nohama. Mění se zaběhlé stereotypy a chod domácnosti se podřizuje novém členu rodiny. Není ještě moc vidět, ale je dostatečně slyšet. Obzvláště, když jeho prázdné bříško touží po maminčině objetí a spočinutí pod prsem plným mateřského mléka. Jenže, to někdy bývá problém.

Maminky občas trápí bolestivé bradavky během kojení. Nejprve je důležité najít správnou polohu při krmení děťátka, aby bylo dobře vám i vašemu zlatíčku. Stejně tak záleží na správném přisátí. Pokud toto vše spolu zvládnete, pak bolest bradavek může, avšak nemusí ustoupit. Jestliže nepříjemné pocity stále přetrvávají, je vhodné citlivá místa ošetřit.

Vítaná pomoc pro maminky, které kojí

Miminko je živeno mateřským mlékem, pokud plyne vše tak, jak má, dlouhou dobu. Bradavky se stávají čím dál citlivějšími, a mohou vznikat i prasklinky a odřeniny, které krmení novopečeným maminkám velmi znepříjemňují. Bohužel jsou matky, které si předsevzaly, že dítě budou kojit stůj, co stůj a pokračují v kojení i přes bolest. Milé maminky, je sice pěkné, že jste se chopily mateřských povinností se vší pílí a odhodláním, ale trpět u kojení nemusíte. Ani to není žádoucí, protože vaše dítě je tuze citlivý, i když ještě maličký, človíček. Moc dobře vycítí, že s maminkou není cosi v pořádku a začne být nespokojený.

Předejděte bolení a mějte spokojené dítě

Existuje totiž kojení bez bolesti, kdy lze ošetřit zanícený prs za pomoci přírodních léčivých obkladů, které přiložíte na postižená místa a necháte působit nejméně pět minut. Léčbu podpoříte i balzámem, který obsahuje 2QR komplex, jež suché a postižené bradavky změkčuje a odpomáhá od nesnází.

A opět přijde pohoda, úsměv a vzájemné klidné sdílení, které je tolik potřebné pro vaše děťátko.

Leave a Comment