Skvělé tipy

Tipy na dárky pro milovníky vína: Čím zaručeně potěšíte?

Vánoce jsou časem splněných přání – a určitě se vždy snažíte vybrat dárek, kterým blízkou osobu zaručeně potěšíte. My jsme pro vás připravili několik skvělých tipů na dárky pro milovníky dobrého vína. Inspirujte se a konejte!

Archivní víno

Co je archivní víno? Dle zákona se takto označují, které se ke spotřebiteli dostávají nejméně 3 roky po sklizni. Díky dostatečnému množství alkoholu a kyseliny siřičité lze vína této kategorie dlouhodobě skladovat.

Z vysoké cenovky nemějte strach. Kvalitní archivní víno – například archivní víno 1976 – je k mání i za méně než dva tisíce korun. Platí to také pro archivní víno 1980 a další ročníky. Z pohodlí domova je seženete na wineme.cz.

Víno z kategorie Grand Cru Classé

Grand Cru Classé je prestižní klasifikace, která se ve Francii používá k hodnocení vína již od roku 1855. Nabídka zahrnuje nejlepší vína z Bordeaux, a rozhodně potěší každého, kdo si potrpí na vytříbenou chuť a nespokojí se s obyčejnou lahvinkou.

Vína z produkce světových vinařství

Pokud si archivním vínem či vínem označeným Grand Cru Classé nejste tak úplně jistí, zalovte v nabídce některého z vyhlášených vinařství. Mezi osvědčená vína patří například Barolo z italského Piemontu, vína z apelace Sauternes, bílá vína z odrůdy Chardonnay či silnější Portské.

Degustační sada vín

Sázkou na jistotu – když opravdu netušíte, jaké má dotyčná osoba chutě – může být degustační sada vín ve stylové dárkové krabici. Můžete zakoupit již připravenou sadu, nebo vytvořit vlastní dle osobních preferencí. Nezapomeňte přidat speciální otvírák, se kterým je otevírání lahví jedna radost.

Dárkový poukaz

Kdo nic nedělá, nic nepokazí. Pokud vám strach nedovolí zakoupení žádného z výše uvedených dárků, nedělejte si z toho hlavu a obdarujte milovníka vína dárkovým poukazem – samozřejmě v dostatečné hodnotě, aby nebyl omezen pouze na sortiment těch nejlevějších vín.

Leave a Comment