Skvělé tipy

Připravte se na Vánoce už teď, vyhnete se stresu

Těšíte se na Vánoce, nebo vás spíše děsí náročné přípravy před nimi? Začněte letos včas a všechno zvládnete bez zbytečného stresu. Obchody se brzy začnou plnit vánočním zbožím, tak proč toho nevyužít. V dnešním článku najdete užitečné tipy, jak prožít předvánoční období bez stresu.

Začněte včas

Možná se vám zdá, že je ještě brzy o Vánocích vůbec přemýšlet, opak je ale pravdou. Ti, kdo nechávají přípravy až na dobu, kdy to „bude vhodné“, pak vůbec nestíhají a nevědí, kam dříve skočit. Pozvolna se pusťte do příprav už teď.

Dárky

Nákup dárků můžete zahájit okamžitě. Jestli ještě nemáte představu, co byste svým blízkým koupili, zamyslete se, sepište si nápady nebo tajně zjišťujte, po čem touží. Dárky se nezkazí, takže vůbec nevadí, že vám nějaký bude ležet ve skříni už od září.

Úklid a výzdoba

Vánoční úklid nikdo nemá rád. Začněte proto i s ním co nejdříve. Proč neumýt okna v říjnu? Na Vánoce už sice nebudou úplně nejčistější, ale pokud je myjete dvakrát do roka, věřte, že to nebude žádná tragédie. Větší akce si zkrátka naplánujte průběžně a těsně před Vánoci proveďte jen pravidelný úklid, na který pravděpodobně dochází každý týden, tzn. úklid podlahy, koupelny, utření prachu.

Dobrou náladu si navoďte vánoční výzdobou. Pravděpodobně ji budete instalovat nejdříve se začátkem adventu, nachystat si ji však můžete s předstihem. Zjistěte, zda stále fungují vaše vánoční světelné dekorace, abyste pak nebyli zklamaní. Kromě vánočního LED osvětlení nevynechejte ani baňky, řetězy, svíčky a další.

Cukroví

Na pečení je ještě brzy, sbírat recepty na vánoční cukroví, shánět nové formičky a nakoupit zásobu mouky můžete už teď. V prosinci už budete jen péct. Je pro vás pečení příliš velká otrava? Pak se nestyďte cukroví objednat. Přípravy na Vánoce pak pro vás budou mnohem snadnější.

Leave a Comment