Skvělé tipy

Opravdu mají karty schopnost předpovědět budoucnost? Lidé jim věří od nepaměti…

Mladší generaci se v souvislosti s kartami vybaví především poker, black jack a další populární hry, ale zasvěcení vědí, že s kartami lze dělat i jiné věci. Třeba věštit budoucnost! K tomu se používají Tarotové, Cikánské, Andělské, Kanastové, Lenormand a další typy karet. Pokud jste v kartomantii našli svou novou zálibu, jistě vás bude zajímat, které karty patří k vůbec nejstarším, jak je to s historií výkladu karet a jak vypadá moderní věštírna.

Věštění z karet má velmi dlouhou tradici

Výklad karet má kořeny ve starém Egyptě, ze kterého se Tarotové karty v období středověkých křížových výprav rozšířily i do Evropy. Na starém kontinentu se první obdoba karet objevila již v době kamenné, a to ve formě run. Mnohem většímu zájmu se však těšily až zmíněné Tatorotové karty, které si oblíbila majetná šlechta. Logicky se brzy objevila i „verze pro chudé“ – obkreslení Cikánské karty. V témž období se současně věštilo z ruky, ale brzy tyto praktiky dostaly nálepku „čarodějnické“ a byly provozovány pokoutně.

Středověká církev neměla karty nijak v oblibě a za jejich výklad posílala na hranici. Což svým způsobem vedlo k rozšíření „nevinných“ karetních her, podobě jako u kostek. K uvolnění poměrů došlo počátkem 16. století a k uzavření temné kapitoly v 18. století v dobách francouzské revoluce. V této době madame Lenormand vytvořila první „moderní“ věštecké karty. Kartářky je používají dodnes.

A jak se staví lidé k výkladu z karet dnes? Budete se divit, ale kartářkám důvěřují i některé celebrity, úspěšní finančníci a politici. Nahlédnout po roušku tajemna a informovat se o svém osudu můžete také – naučte se vykládat karty nebo se obraťte na zkušenou kartářku.

Moderní výklad karet probíhá přes telefon a online

Zajímavou alternativou je věštírna online. Výklad karet z pohodlí domova představuje nejmodernější způsob, jak získat další názor při těžkých životních rozhodnutích.

Leave a Comment