Bydlení

Na zdi patří dekorace! Bez nich to zkrátka není ono…

Pustili jste do zvelebování bydlení a hledáte inspiraci? O podlaze se hovoří jako o duši interiéru a o zdech jako o jeho srdci. Proto byste neměli zapomínat na vhodně zvolené dekorace, které navodí domáckou atmosféru a umocní celkový dojem. Ne nadarmo se praví, že celek nikdy nebude perfektní bez zdánlivě nepodstatných detailů – a my vám prozradíme, jak domácnost vyšperkovat tak, aby z ní sálalo teplo domova.

V prvé řadě přestaňte na dekorace na zeď pohlížet jako na lapače prachu. Zastáváte-li právě takový názor, možná jste jen na stěnách nikdy neměli ozdoby, které by se vám opravdu líbily. Anebo se přikláníte k minimalismu a odmítáte všechny „zbytečnosti“. Což je chyba, protože ani minimalistické pojetí interiéru nevylučuj přítomnost několika vkusných dekorací. Holé stěny jsou smutné a leccos o vás vypoví. Třeba to, že vám schází kreativita.

Buďme však trochu konkrétnější. Jaké dekorace na zeď momentálně letí? Stálici jsou obrazy, populární pak vinylové samolepky. Nic z toho však nemůže konkurovat keramickým ozdobám – právě ty vykouzlí v každém bydlení pohodovou náladu.

Keramické dekorace si můžete vyrobit sami nebo se po nich poohlédnout u profesionálů. Například na www.keramika-andreas.cz, kde najdete andělíčky, sluníčka, srdíčka, zvířátka, cedulky s nápisem a další motivy.

Závěsné dekorace jsou originální, jednoduché a leckdy i vtipné. Do každé místnosti přitom najdete ozdobu, která vystihuje její charakter. Na zdi ve vaší kuchyni se může skvět cedulka s nápisem „Láska prochází žaludkem“ a na chodbě zase keramický domeček s cedulkou „Domácí štěstí“.

Dekorace na zeď zároveň představují skvělý dárek pro každou příležitost. Blíží se Vánoce, a pokud chcete ostatním udělat radost něčím vkusným a osobním, vsaďte na keramiku!

1 komentář

  • Dobrý den, nechali jsme se inspirovat na dárek k Vánocům a šli jsme vybrat obraz. Konkrétně pro kamaráda. A podle jeho reakce bych řekla, že jsme to fakt trefili. Využili jsme nabídky na http://www.obrazynastenu.cz/ Tam jsme koupili dárkový poukaz a kamarád už má vybráno. Takže ano, dekorace na stěnu jistě je dobrým nápadem nejen k Vánocům.

Leave a Comment