Skvělé tipy

Co s kluzkými schody v zimě?

Už jste přemýšleli nad tím, jak v zimě vyřešíte nebezpečnou nástrahu v podobě kluzkých schodů? Pozor, může jít i o život, a proto je důležité zajistit, aby bylo riziko uklouznutí minimální. Ať už jde o schody před domem nebo na pracovišti, měli byste se postarat o to efektivní ochranu. Zatímco v létě je prevence před uklouznutím snadná – stačí položit rohože nebo aplikovat protiskluzové nátěry, v zimě je použití běžných protiskluzových nátěrů komplikované. Důvodem je požadavek na minimální teplotu vzduchu a podkladu v době aplikace. Ta by měla dosahovat alespoň 10 °C.

Zřejmě nejjednodušším řešením zabezpečení schodů během chladného období je instalace schodových gumových rohoží, které lze ukotvit na svislou hranu schodů pomocí šroubů, hmoždinek a speciálního hřebenu. Díky hřebenu rohož drží na místě a navíc ji lze zvednout a vymést sníh. Výhodou tohoto bezpečnostního opatření je snadná demontáž.

Jakmile se teploty vyšplhají nad 10 °C, zvažte aplikaci některého z protiskluzových nátěrů. K mání je několik variant určených pro různé typy nášlapných ploch.

Naprosto bezproblémová je aplikace protiskluzového nátěru na betonové schody bez další povrchové úpravy. Nátěry jsou k mání v různých barvách i v transparentním provedení.

Protiskluzové prostředky obsahují chemické sloučeniny, které na mokré dlažbě zvyšují tření. Nevytváří viditelný film ani lesklou nebo lepkavou vrstvu. Výhodou nátěru je, že se časem nesešlape – životnost se pohybuje v řádu let. Nezbytné je pouze občasné odmaštění a vyčištění povrchu od nečistot.

Protiskluzové nátěry logicky nefungují v momentě, kdy se na schodech vytvoří silný nános sněhu nebo ledu. Protiskluzový efekt může nastat jen za předpokladu, že se podrážka boty střetne s povrchem.

Široké spektrum protiskluzových prostředků najdete ve specializovaném e-shopu společnosti VMBAL. V nabídce nechybí ani další produkty nezbytné pro bezpečnost práce a první pomoc. Doprava po celé ČR  je zdarma, a to do dvou dnů od objednávky!

Leave a Comment