Auto-moto Pro muže

Operativní leasing je výhodný také z finanční stránky

Operativní leasing je v posledních letech široce skloňovaným tématem. Už dávno nejde jen o službu, kterou by využívaly spíš firmy. Rozšířil se také mezi soukromé osoby, a kdo jej jednou vyzkoušel, ten si jej chválí. Zbavuje vás totiž starostí, a ještě se vyplatí po finanční stránce.

Operativní leasing bychom mohli přirovnat k dlouhodobému pronájmu. Vyberete si vůz, podepíšete smlouvu na pár let (většinou 2, 3 či 5 roků) a pak platíte každý měsíc stanovenou částku. Až uplyne doba sjednaná ve smlouvě, auto vrátíte a můžete si vybrat jiné. Někteří poskytovatelé leasingu na závěr nabízí možnost vůz odkoupit za zůstatkovou cenu, tím byste se ovšem připravili o všechny výhody leasingu. A o jakých výhodách to mluvíme?

Neplatíte pojištění, pouze jezdíte

Měsíční leasingový poplatek v sobě zahrnuje výdaje, které byste za auto jinak museli vynakládat. Až se vám někdy operativní leasing bude zdát drahý, schválně si propočítejte, kolik měsíčně utratíte za auto, jež máte v osobním vlastnictví. Pak si ještě připočítejte, za kolik jste ho koupili a zjistíte, že leasing je finančně vlastně docela výhodný. Kromě toho vám umožňuje každých pár let střídat auta, neustále se vozit v novém, vybírat si vozy podle aktuálních finančních možností.

V ceně leasingu mohou být i náklady na údržbu

Co všechno je v ceně leasingu zahrnuté, se liší podle konkrétní společnosti a někdy i tarifu. Jsou totiž leasingové firmy, které umožňují vybrat si tarif. Základní balíček zpravidla obsahuje havarijní pojištění, asistenční a servisní služby. V případě full servisu platíte vlastně jen palivo. Mytí a údržba vozidla, náhradní díly, výměna a nákup pneumatik, pravidelný servis či provozní kapaliny platí leasingová společnost.

Dejte operativnímu leasingu šanci. Začněte třeba tím, že si vyberete auto a domluvíte testovací jízdu. Co byste řekli na Škodu Superb na operativní leasing? Ceny začínají na 10 000 korunách měsíčně.

Leave a Comment