Bydlení

3 základní znaky moderní kuchyně. Má je i ta vaše?

Na úvod pár otázek na tělo. Baví vás vaření? Pečete? A jak je to dlouho, co jste naposledy připravili skvělý dezert, který si vaši přátelé vychutnali do posledního drobečku? Pokud se kuchtění spíše vyhýbáte a preferujete stravování mimo domov, možná je chyba ve vaší kuchyni. Má-li vás příprava jídla bavit, musíte ji vykonávat v odpovídajícím pracovním prostředí. Přečtěte si proto základní charakteristické znaky moderní kuchyně a snažte se je najít ve vaší stávající. Možná dojdete k závěru, že jste zaspali dobu – pak je na vašem uvážení, zda se spokojíte se starým interiérem, nebo srdce své domácnosti patřičně zmodernizujete.

1. Prakticky řešené skladovací prostory

Pohled na přeplněné šuplíky a skříňky, které pod náporem uložených kuchyňských potřeb téměř praskají ve švech, je žalostný. Moderní kuchyně naopak disponuje dostatkem kvalitně provedených a funkčních skladovacích prostorů.

2. Ergonomická pracovní plocha

I v malé panelákové kuchyni lze linka vyřešit tak, aby pracovní plocha nabídla spoustu místa pro pohodlnou přípravu jídla. V optimálně rozložené kuchyni se nemusí horké pokrmy přenášet přes celou místnost – jednotlivé pracovní zóny na sebe plynule navazují.

3. Chytré spotřebiče

Díky moderním spotřebičům ušetříte spoustu drahocenného času i námahy. Nebraňte se nejnovějším technologiím a využívejte potenciál chytrých pomocníků, které lze ovládat přes aplikaci v mobilním telefonu. Vychytávky v podobě multi-touch projekce recetpů či seznamu potřebných surovin se stávají standardem. Z každodenní rutiny se najednou stává neuvěřitelně zábavná činnost.

Pokud výše uvedená charakteristika na vaši kuchyni nepasuje ani zčásti, a navíc není ani kvalitně provedená a energeticky úsporná, obraťte se na profesionály z kuchyňského studia a nechte si navrhnout novou. Dobrou volbou je například firma Gabon, která si poradí s jakýmkoliv interiérem. Podívejte se na již realizované moderní kuchyně a udělejte si vlastní názor. Líbilo by se vám, kdyby to podobně vypadalo i u vás doma?

Leave a Comment