Finance Skvělé tipy

Odškodnění po nehodě? Víme, jak získat od pojišťovny co nejvíce peněz

I když jste opatrní, dodržujete všechna bezpečnostní pravidla a řídíte se dopravními předpisy, může nastat nepříjemná situace, v rámci které se vám nebo někomu z vašich blízkých stane nepříjemný úraz. Zdraví se sice nedá zaplatit penězi, ale rekonvalescence je přesto mnohem jednodušší, když se vám podaří získat od pojišťovny dostatek financí. Jak to zařídit? Potřebné informace najdete v tomto článku.

V jakých situacích máte nárok na odškodnění?

Nárok na kompenzaci v adekvátní výši máte po mnoha různých nepříjemných situacích. K nejhorším úrazům zpravidla dochází po dopravních nehodách (více info na https://www.1zdravotni.cz/cs/sluzby/dopravni-nehody), avšak odškodnění lze vymáhat i za jiných okolností. K typickým příkladům patří pracovní úraz, poškození pacienta vlivem špatné nebo nedostatečné lékařské péče. A samozřejmě v případě, že se stanete obětí trestného činu.

Peníze vám sice nenahradí zdravotní újmu ani psychické potíže, které vám dopravní nehoda nebo jiné špatné situace přihodí – díky odškodnění si však budete moct dovolit kvalitnější rekonvalescenci nebo lepší kompenzační pomůcky. Také vám nahradí částku, o kterou přijdete, tím, že budete delší dobu na neschopence.

Jak dostat od pojišťovny co nejvíce peněz?

Odškodnění po dopravní nehodě zní dobře, ale nečekejte, že od pojišťovny dostanete automaticky tolik, kolik vaše situace nárokuje. Nevěřte tomu, že je pojišťovna parťák, který vás chce chránit – jde jí především o své vlastní zájmy. A tak pracuje pouze s tím, co sami vyžadujete, a zatají vám, že kdybyste udělali ještě několik dalších kroků, dosáhli byste na mnohem vyšší částku.

Obraťte se proto na odborníky, kteří vám kvalifikovaně poradí a zajistí vše, co je při vymáhání odškodného zapotřebí. Dobrou volbou je společnost První zdravotní poradenská. Funguje už od roku 2013 poskytuje poradenství klientům v těžkých životních situacích. V rámci konzultace se dozvíte konkrétní informace ohledně doporučeného postupu při procesu vymáhání odškodnění a možné je také právní zastoupení advokátem. S pomocí První zdravotní poradenské dostanete právě tolik peněz, na kolik máte nárok. Ani o korunu méně. Více se dozvíte na https://www.1zdravotni.cz/.

Leave a Comment