Skvělé tipy

Obecní drátový rozhlas ještě nevyšel z módy

Dříve byl obecní rozhlas snad jedinou možností, jak informovat obyvatele města či vesnice o aktuálním dění. Dnes už máme i spoustu jiných prostředků, přesto si ve většině obcí a měst svůj rozhlas zachovávají, případně ho modernizují. Stále se totiž používá a existuje k tomu hned několik dobrých důvodů.

V čem je obecní drátový rozhlas tak skvělý? Především v tom, že cílí na všechny věkové skupiny obyvatel. To se rozhodně nedá říct o novinách (čtou je spíš starší lidé), Facebooku ani internetových stránkách města (tam chodí zase spíš mladší ročníky). Kromě toho, než vyjdou takové noviny, chvíli to trvá, a co když je potřeba něco oznámit urgentně? Rozhlas funguje spolehlivě.

Proč nepřešly všechny obce na bezdrátový rozhlas?

Drátový rozhlas je úplně původní myšlenkou, prvotním nápadem, který však funguje dodnes. Už nějakou chvilku ho začíná nahrazovat rozhlas bezdrátový, nicméně ten se prostě nehodí všude. Jsou města, která nemohou mít bezdrátový rozhlas například kvůli terénu. Další obce ho ani nechtějí. Je s ním více starostí, především s jeho provozem, údržbou a opravami. Drátový rozhlas je osvědčenou technologií, jež funguje spolehlivě, a hlavně plní svůj účel – informovat obyvatelstvo.

Drátový rozhlas musí navrhnout odborníci

Jak všechno zařídit, aby bylo město zvukem z rozhlasu dobře pokryté, aby byl zvuk čistý a mluvčímu bylo rozumět? Tyto starosti nechte na odbornících. Drátový rozhlas pro města a obce se musí správně nadimenzovat, je třeba zvolit vhodný výkon ústředny, počty a rozmístění tlakových reproduktorů, délku kabelového vedení atd. Profesionálové si s tím vším budou vědět rady. Kontaktujte například společnost EL-MIK, která byla založena již v roce 1994 a od té doby se zabývá realizací, servisem a opravou městských i obecních rozhlasů. Nabízí odborné poradenství, pomohou vám vybrat cenově nejvýhodnější řešení – zajišťují komplexní služby.

Leave a Comment