Auto-moto Pro muže

Nová Škoda Fabia se povedla na výbornou. Její kvality potvrzuje titul Auto roku 2015!

Chystáte se na obměnu vozového parku a nevíte si rady s výběrem nového auta? Pokud hledáte v segmentu malých automobilů, rozhodně si na seznam horkých kandidátů přidejte nejnovější (tedy třetí) generaci mladoboleslavské krasavice. Škoda Fabia je o kus dál než předchozí verze a odborná novinářská porota ji vyhodnotila jako Auto roku 2015.

Škoda udělala významný krok kupředu

Nejnovější Škoda Fabia je již na první pohled úplně jiná než minulé generace. První „fabka“ sklízela prodejní úspěchy a na trhu s ojetými vozy je vyhledávaným artiklem. Druhou generaci však příznivci českých vozů přijali poněkud vlažně, a to i navzdory slušným jízdním vlastnostem a množství vyladěných detailů. Na vině byl design, který nebyl tak líbivý jako u původní novodobé Fabie. To se mění s příchodem Fabie třetí generace. Mladoboleslavská automobilka vytvořila malého dravce, o který jeví zájem i mladší generace.

Novou Škodu Fabii lze charakterizovat jako „moderní, dynamické a emocionální vozidlo“. Elegantně zaoblené linie jsou nenávratně pryč – nahradily je rovné a ostré linie, díky kterém automobil působí dravým dojmem.

V anketě Auto roku 2015 nová Fabia navázala na první generaci, která ve stejné anketě uspěla v roce 2001. K dalším prestižním oceněním patří ocenění v britské anketě What car? Car of the Year 2015.

Více bodů než Passat a „céčkový“ Mercedes

Fabia vyhrála titul Auto roku 2015 a zároveň i v kategorii „Městské vozy“. Ankety se účastnilo téměř 50 000 hlasujících a ve druhé části rozhodla o umístění odborná porota. Konkurence byla silná, ale přesto si Fabia vysloužila 317 bodů. Za ní následoval Volkswagen Passat s 244 body a Mercedes-Benz třídy C se 195 body.

Na mimořádných kvalitách nové Fabie se shodla veřejnost i odborníci. K největším tahákům bezesporu patří povedený design, bezpečnost, „simply clever“ detaily a velmi prostorný kufr ve variantě Combi. Jakožto potenciálního kupce by vás mělo zajímat, že si Fabia vysloužila 5 hvězd v přísných testech Euro NCAP, což se žádnému jinému vozu v dané kategorii nepovedlo.

V anketě se prosadil i vůz Škoda Octavia G-Tec, který získal prvenství v kategorii Zelené auto roku 2015. Ve zvláštní kategorii spolu soupeří vozy šetrné k životnímu prostředí. Škoda tak dokázala zabodovat i v segmentu vozidel s alternativními pohony.

Vyzkoušejte si novou Fabii u autorizovaného dealera

Pokud se vám nová Škoda Fabia líbí, není nic jednoduššího, než si ji zajet vyzkoušet k některému z autorizovaných dealerů. V regionu vysočina patří k nejvýznamnějším obchodníkům společnost Máca s.r.o., která působí na trhu již od roku 1992 a nyní se zabývá prodejem vozů Škoda, Seat a Fiat.

Auto Máca od roku 2010 zajišťuje prodej zánovních vozů pod značkou Škoda Plus. V rámci tohoto programu můžete zakoupit ověřené vozy mladší pěti let s rozsáhlými zákaznickými výhodami. Mimo jiné dostanete čtyřletou záruku, roční kontrolu zdarma a výhodné podmínky financování

Nedílnou součástí autocentra Máca je autoservis, který každoročně nabízí bezplatnou jarní kontrolu vozidla. Zároveň zajišťuje prodej a přezutí pneumatik za akční ceny srovnatelné s cenami na internetu. Za zmínku stojí také měření geometrie na na nejvyspělejší 3D technologii.

Koupíte-li si nové auto u renomovaného prodejce jako Auto Máca, získáte spolehlivého partnera, který vás nenechá na holičkách ani v budoucnu. Kromě záručních a pozáručních oprav se postará také o odbornou montáž autopříslušenství a doplňků. Zajistí pro vás přestavbu vozu na LPG, objednávku náhradních dílů a v neposlední řadě ruční mytí. Komplexní služby jsou pádným důvodem, proč si novou Fabii nebo jiné auto pořídit právě v jihlavském autocentru.

Leave a Comment