Skvělé tipy

Není nad pohodu o dobré kávy. Můžete si ji objednat online!

Právě nyní, když venku mrzne až praští, je šálek lahodné kávy k nezaplacení. Dovoluje nám na chvíli „vypnout“ a v myšlenkách se vrátit do časů, kdy naše bytí nekomplikovala pandemie. Kafe má navíc spoustu zdravotních benefitů – stimuluje nervový systém, zlepšuje náladu a v neposlední řadě zvyšuje celkovou fyzickou výkonnost. Takže když si dodržíme správnou míru, nemusíme si nic vyčítat. Ale kde sehnat mimořádně kvalitní produkty, které uspokojí i ty nejnáročnější kávomily? Nemusíte pro ně vážit cestu, prodej kávy online je v dnešní době stejně snadný jako nákup oblečení.

Když kávu, tak výběrovou

Není káva jako káva, tak zní heslo, které přijme za své každý, kdo má alespoň průměrné množství chuťových pohárků. A přestože je přízvisko „nejlepší“ velmi subjektivní – leckdo si pochutná i na kávě, o kterou by znalec nezavadil ani pohledem, obecně je tento titul přisuzován typu Arabica. Jedná se o jemnou kávu plné a velmi intenzivní chuti. A aby mohla být nazvána výběrovou, musí získat minimálně 80 bodů ze 100 v rámci stupnice SCAA (americká Asociace pro výběrovou kávu – Speciality Coffee Association of America).

Dobrá káva nese název MONRO

Češi kávu milují (podle statistik se u nás ročně vypije káva za 6,5 miliardy korun a alespoň jednou za rok si ji dá cca 95 % obyvatel), a nikoho proto nepřekvapí, že i u nás najdeme specialisty, kteří se věnují pražení a přípravě 100% výběrových Arabic. Již od roku 2004 mezi ně patří značka Káva MONRO, jejíž pražírna původně fungovala pouze pro vlastní kavárny. Díky vysoké kvalitě s ní však brzy začaly spolupracovat i jiné kavárny a prodejny. Samozřejmostí je také káva online, tedy prodej přes internetový obchod.

Káva MONRO nabízí také prodej kávy online – prostřednictvím přehledného eshopu, v jehož nabídce najdete nejlepší výběrové Arabicy ze všech koutů světa. Dopřejte si kafe brazilských, etiopských, rwandskýcn nebo jiných zrn – a pokud si nebudete vědět rady, nevadí, s výběrem vám pomůže praktický průvodce. Vedle určitě nešlápnete!

Leave a Comment