Bydlení

Stropní polystyrenové kazety: Způsob, jak snadno, rychle a levně vylepšit interiér

Hledáte způsob, jak se zabavit během lockdownu a napadlo vás, že zase o chloupek vylepšíte bydlení? Zvelebování domácnosti je nekončící proces a samozřejmě se vždy nemusí jednat o totální rekonstrukci, která by z rodinné kasy vytáhla desítky až stovky tisíc korun. Skvělým příkladem budiž prvek, jehož prostřednictvím dosáhnete netušeného výsledku. Polystyrenové kazety představují možnost, jak proměnit obyčejný strop na mistrovské dílo a zároveň zlepšit jeho tepelné a akustické vlastnosti.

I váš strop může vypadat lépe

Dokonalost celku závisí na detailech. Pravdou je, že většina z nás estetiku stropu poněkud podceňuje, přitom zabírá podstatný kus pohledové plochy – potíž je v tom, že na něj neupíráme zrak tak často jako na stěny. Ale když už o něj zavadíme a spatříme praskliny nebo špatně omítnutá místa, dobrý dojem z jinak útulné místnosti je rázem pryč. Jenomže komu by se chtělo do časově náročné a pracné opravy?

Naštěstí můžeme zvolit mnohem jednodušší způsob. Chcete-li, aby strop vypadal perfektně a vy při jeho proměně nemuseli vynaložit příliš námahy, nalepte na něj polystyrenové kazety. Jedná se o ražené, zpěněné a extrudované obklady o velikosti cca 500×500 mm (široké obvykle 5-7 mm). Pomocí nože lze velikost libovolně upravit.

Výhody polystyrenových kazet v kostce

Polystyrenové kazety jsou estetické i praktické. Jsou k dostání v širokém spektru dekorů i barev, což je skvělá zpráva pro každého, kdo touží po barevném stropě, ale k smrti nesnáší malování. A zatímco samotná barva nezakryje nedostatky (např. dilatační spáry apod.), kazety nekompromisně překryjí povrch a posunou estetiku interiéru na vyšší úroveň.

Cena polystyrenových kazet vás mile překvapí. Poohlédněte se po nich u specializovaného prodeje lotobox.eu, v jehož nabídce najdete také polystyrenové lišty – právě ty použijete k ohraničení obkladů po obvodu stropu. Kazety jsou barevné i po stranách, takže se vám nestane, že by byl v případě nedostatečného přilnutí dvou sousedících kazet vidět nebarevný bok.

Leave a Comment