Finance Skvělé tipy

Myslete na budoucnost – uložte peníze do zlata

Ne do akcií zlato těžících firem, ani do zlatých šperků. Odborníci na finance a investování dnes jednoznačně radí nákup investičního zlata.

Investičním zlatem rozhodně nejsou náušnice od klenotníka

Ty mají zlata málo, často s méně karáty, navíc hodnota šperků se i v čase neodvíjí tolik od ceny samotného zlata ve šperku, ale spíše od jeho designu. Za investiční zlato se pokládají zlaté slitky, nazývané též zlaté cihly, a zlaté mince. Numismatika tedy není jenom zábava pro „nudící“ se pány (a dámy), ale skvělá investice. Hned na začátku jedna skvělá správa: investiční zlato je osvobozeno od DPH. A jak říkají odborníci z numismatické prodejny v pražském Obecním domě, „je zlato jedinou komoditou, do níž můžete přetavit své peníze, aniž byste museli platit 21 procent povinné daně“.

Cihly nebo mince? Každá z investic má své

Investicemi do zlatých mincí rozhodně nepohrdněte

Nemusíte být zkušeným numismatikem. Nákup mincí berte jako investici. Jejich výhodou je, že vás mohou po létech překvapit svojí hodnotou. Cena zlata je cena zlata, ale historická, sběratelská a umělecká hodnota mincí dokáže někdy převýšit cenu samotného drahého kovu. Samozřejmě sázet na tuto skutečnost byste měli jenom tehdy, pokud uvažujete o mincích jako o dlouhodobé investici.

Investici do mincí lze rozložit do menších částek. Třeba si zlatou minci koupíte jednou či dvakrát do roka. Mince nabízí ještě jednu výhodu. Jejich nákup a prodej je zcela anonymní.

Ne každý zlatý slitek je kvalitní

Zlaté slitky jsou na rozdíl od mincí číslovány stejně jako bankovky. Jejich cena se mění každý den podle aktuální ceny zlata. Tu lze sledovat na stránkách Zlate-mince.cz. Nakupovat zlaté slitky je vhodné pouze u skutečně ověřených firem. Slitek by měl mít jasný původ. Žádanými značkami jsou švýcarské slitky Pamp, Argor-Heraeus a Munze Osterreich. Právě ty nabízí numismatická prodejna v pražském Obecním domě. Zlaté slity pak rovněž vykupuje.

Leave a Comment