Bydlení

Neodpírejte si pravidelnou relaxaci v houpací síti. Váš mozek vám poděkuje!

Prosluněná část podzimu je ve finále a nyní nás čeká několik dlouhých měsíců plných sychravého a studeného počasí. Pokud si již nyní vyčítáte pokles produktivity, protože tušíte, že většinu volného času strávíte nicneděláním, máme pro vás dobrou zprávu: uznávaní odborníci v řadě studií prokázali, že pravidelný odpočinek neboli siesta vede k mnohem efektivnějšímu fungování mozku.

V podstatě lze říct, že čím více odpočinku svému tělu a mysli dopřejete, tím lépe pro vás. Uznávaný americký neurolog Marcus Raichl tvrdí, že v odpočinkové fázi probíhá potřebné třídění informací a oprava opotřebené neuronové sítě. Budete-li si chvilky nicnedělání a ničím nerušeného klidu dopřávat s železnou pravidelností, efekt se zaručeně dostaví. Zbavíte se stresu a vaše mozkovna bude fungovat mnohem lépe.

Ale proč byste si měli pořídit houpací síť? Relaxovat se dá i jinými způsoby – třeba na sedačce, v posteli i na měkkém koberci… To jistě ano a nutno podotknout, že neexistuje žádná ideální metoda odpočinku. Přesto drtivá většina lidí nedá na houpavý pohyb sítě dopustit a okamžitě se do ní zamiluje.

Houpací síť, nebo křeslo?

Nabízí se otázka, zda je lepší klasická houpací síť, nebo závěsné houpací křeslo. Obojí má svá specifika, výhody i nevýhody.

K výhodám houpací sítě patří fakt, že se v ní můžete natáhnout a prospat. Křeslo zase nabízí lepší pozici pro pozorování okolí. Oproti křeslu však síť zabírá více prostoru a potřebuje dva kotevní body.

Stylovky značky La Siesta

Ať už se nakonec rozhodnete pro houpací síť, nebo křeslo, poohlédněte se po něm v nabídce prodejce sortimentu La Siesta. Designově propracovaný sortiment se vyznačuje prvotřídním zpracováním, vyrábí se z ekologických materiálů a vaší domácnosti bude slušet. Sychravý podzim si užijete jako nikdy předtím!

Leave a Comment