Skvělé tipy

Které psí plemeno se hodí k dětem?

Pořídit si pejska je významné rozhodnutí, které bude vaši rodinu provázet po mnoho budoucích let. Pokud jste se již rozhodli a hledáte vhodné plemeno, začtěte se do následujících řádků. Představíme vám vhodná plemena psů, která mají dobrý vztah k dětem takříkajíc „v genech“. Pořídíte-li si některého z níže uvedených pejsků, určitě nebudete litovat.

Zlatý nebo labradorský retrívr

Zlatí retrívři a labradoři by ve výběru neměli chybět. Inteligentní stvoření milují děti a často se využívají i při canisterapii. Ovšem pozor – v případě nedostatku pohybu mohou být hyperaktivní.

Bígl

Bígl je menšího vzrůstu, ale zato velmi přátelský a s vřelým vztahem k dětem. Dobře se cvičí a je pro každou legraci. Někdy může být i trochu paličatý.

Jack Russel teriér

Jack Russel teriér je v posledních letech neuvěřitelně populární. Ostatně není se čemu divit – děti miluje a leccos od nich snese. Tolerantní plemeno má spoustu energie a potřebuje stejně aktivní rodinu.

Pudl

Popularita pudlíků mírně klesla, což je škoda, protože jsou extrémně chytří a velmi temperamentní. Mimo to také laskaví a hodní k dětem. Jejich srst však vyžaduje pravidelnou péči.

Kólie a Sheltie

Kólie i Sheltie patří k přátelským a vyrovnaným plemenům. Jsou inteligentní, s dětmi si rozumí, ale neobejdou se bez dostatku pohybu.

Bišonek

Máte malý byt? Pořiďte si bišonka – malou chundelatou kuličku, která bude vděčná za každý dotek. Klidný pejsek je pro děti jako stvořený. Také v případě tohoto plemene budete muset dbát na pravidelný sestřih.

Mohli bychom vyjmenovat nespočet dalších plemen, ale lépe uděláte, když si přečtete informace o psech a vyberete si čtyřnohého kamaráda s ohledem na specifické požadavky vaší rodiny. V praxi samozřejmě záleží i na výchově a socializaci. Špatnou volbou nemusí být ani vyrovnaný dobrman nebo brazilská fila. Malé děti by však nikdy neměly být ve společnosti psa bez dohledu rodičů!

Měli byste také vědět, že veškeré potřeby pro psy najdete u specializovaného prodejce mujmazlik.cz. Pelíšek, misky na krmení a vodu, kvalitní krmivo a další věci si pořiďte s předstihem – ať se pejsek při prvním kontaktu s novým domovem cítí dobře.

Leave a Comment