Bydlení

Holandský rustikální nábytek: Jasná volba pro milovníky starých časů

Máte rádi věci s duší? Pokud se katalogům moderního nábytku vyhýbáte jako čert kříži, bude se vám líbit holandský nábytek. Nejde o nic jiného než o sortiment v rustikálním stylu. Jak jinak než Holandska. Chcete-li se dozvědět více, nepřestávejte číst!

Co je to rustikální nábytek a proč je tak populární?

Rustikální znamená selský. V dnešní uspěchané době je po nábytku, který vypadá jako z vesnického stavení, velká poptávka. Lidé mají rádi věci, ze kterých čiší klid a pohoda starých časů. Proto se rustikální nábytek objevuje v domácnostech i v hotelích a restauracích stále častěji. Je jasnou volbou pro každého, kdo touží po nestárnoucím designovém provedení.

Co se týče holandského rustikálního nábytku, většinou se vyrábí z dubového nebo smrkového dřeva opatřeného polomatným lakem. Jsou pro něj typické ornamenty, vyřezávání, prolisy a další typy zdobení. Sortiment je pestrý a čítá skříně, postele, komody, konferenční stolky a další nábytek.

Není péče o holandský rustikální nábytek časově náročná?

Je pěkný na pohled, kvalitní… ale jak je to s péčí? Udržet rustikální nábytek v perfektní kondici není časově náročné. Bez určité péče se ovšem neobejde – budete z něj muset pravidelně utírat prach suchým a měkkým hadříkem. Znečištěná místa lze vyčistit vlhkým hadříkem, ale poté je důležité vodu otřít dosucha a ošetřit povrch impregnací.

Textilní část nábytku stačí vysát. V případě většího znečištění lze použít speciální přípravky a kartáč.

Poměrně snadná je i péče o kožené sedačky, které jsou nedílnou součástí sortimentu. Dřevěný korpus ošetříte přípravkem k tomu určeným a čalounění přípravkem na kůži. Díky pravidelné impregnaci dosáhnete dlouhodobě pěkného vzhledu a minimalizujete popraskání.

Krásný holandský nábytek seženete i online

Pokud ve svém okolí nemáte prodejce s rustikálním nábytkem, poohlédněte se po něm na www.stylovynabytek.eu. Specializovaný prodejce nabízí holandský nábytek on-line z Německa a Holandska. A to ve skvělém stavu a za příjemné ceny! Naživo si můžete nábytek prohlédnout v kamenné prodejně v Letohradě.

Leave a Comment