Skvělé tipy

Jak vybrat firmu pro úklid firemních prostor

Chtít po zaměstnancích, aby si uklízeli pracoviště nad běžný rámec, se na první pohled jeví jako chytré řešení. Ve skutečnosti je mnohem efektivnější, úspornější a kvalitnější profesionální úklid pod taktovkou specializované úklidové firmy. A to zejména nyní – v době, kdy se klade na perfektní čistotu mnohem větší důraz než v minulosti. Chcete-li prostředí svého podniku udržet v perfektní kondici, buďte při výběru úklidovky svědomití. V následujících řádcích se dozvíte, jak postupovat a na co se zaměřit.

Kvalitu reflektují reference

Máte ve svém okolí někoho, kdo služeb úklidové firmy delší dobu využívá? Pokud ano, máte na půl vyhráno. V opačném případě nezoufejte a začněte surfovat na internetu. Společnosti, které se za svou práci nestydí, neváhají s uvedením zvučných referencí přímo na webu. Jako dobrá volba se jeví například známá olomoucká úklidová firma Delta servis, mezi jejímiž referencemi najdete Tesco nebo České dráhy.

Specializace

Není úklid jako úklid. Mnohé úklidové firmy nemají zkušenosti s většími prostory a mohly by se ve vaší firmě teprve „zaučovat“, a tedy neodvádět stoprocentní výsledek. Anebo se vám bude naopak hodit někdo pro úklid kanceláří? Než uzavřete smlouvu, ptejte se na zaměření.

Komplexnost služeb

Rozsah úklidových služeb úzce souvisí s předchozím bodem. Mějte na paměti, že úklid firmy není to samé jako úklid domácnosti. Některé úklidovky samozřejmě zvládají obojí, jiné se naopak úzce profilují pouze na určitou oblast. V každém případě si proto předem ujasněte požadavky a proberte je se zástupcem dané firmy.

Další „drobnosti“, kterých si je dobré všimnout

Zřejmě nejdůležitějším kritériem jsou zmíněné reference, ale přesto není od věci, když má firma nějaký ten certifikát (např. ISO 9001). Současně je vhodné sledovat úroveň komunikace (vstřícnost, rychlost, informační hodnotu…).

Nezapomeňte, že nabídka úklidových služeb je pestrá a nemusíte svěřit firemní úklid první úklidovce, která vám padne pod ruku. Naopak si můžete (a měli byste) vybrat tu nejlepší.

Leave a Comment