Zdraví a lifestyle

4 pravidla, jak zdravě posílit imunitu

Posilování imunity je bezesporu jedním z hlavních témat posledních měsíců. Pandemie koronaviru nám připomněla, jak je důležitá prevence v podobě průběžného zlepšování přirozené obranyschopnosti organismu a je jenom na nás, zda si z aktuální situace vezmeme ponaučení. Navíc nejde jen o nemoc COVID-19, v konečném důsledku nás může ještě o něco více potrápit i „obyčejná“ chřipka či jiná onemocnění. Přijměte proto následující opatření a ukažte virům, že si na vás nepřijdou.

Vyvarujte se kouření a alkoholu

Kouření škodí zdraví, to ví přece každý. Pokud holdujete nešvaru jménem cigarety, típněte svou poslední a ulevte svým dýchacím cestám jednou pro vždy. V případě nedostatku motivace věnujte dostatečnou pozornost obrázku na krabičce. Vašemu zdraví samozřejmě vůbec nesvědčí ani alkohol. Je to jed ničící protoplasmu a žádné množství není bezpečné.

Zařaďte do jídelníčku ovoce a zeleninu

Ovoce a zelenina by měly tvořit většinu vašeho jídelníčku. Mnohé studie prokázaly, že za slabou imunitou může být deficit některých živin – především zinku, vitamínů A, B6, C či E. Jejich příjem můžete zvýšit také pomocí doplňků stravy. Dobrou volbou jsou například produkty z nabídky české značky Naturvita: Zinek, Allicory, Vitamín D3, Reishi, Brusinky, Hořčík, Sevicel nebo Spirulina. Za výhodnou cenu je zakoupíte v e-shopu Gigalékárna.

Hýbejte se

Kdo zanedbává pohyb a tráví většinu času na gauči nebo v posteli, může mít brzy potíže s celkovým fungováním těla. K tomu, aby vaše imunita fungovala o něco lépe, přitom stačí docela málo. Nemusíte se trápit v posilovně, jednoduše si do svého každodenního harmonogramu zařaďte svižnější procházku.

Eliminujte nadměrný stres

Stres je příčinou mnoha zdravotních potíží a výrazně snižuje přirozenou obranyschopnost organismu. Snažte se brát věci s nadhledem a netrapte se kvůli maličkostem – budete se cítit mnohem lépe po duševní i fyzické stránce.

Leave a Comment