Skvělé tipy

Jak udržet vaše Apple watch v perfektní kondici

Apple watch jsou krásným módním doplňkem, ale hlavně velice praktickou záležitostí, která se v posledních letech objevuje na zápěstí většiny populace. K jejich úspěchu je jistě důvod. Když si hodinky pořídíte, víte, jak se o ně starat?

Pravidelná údržba pro krásu hodinek a vše pohodlí

Hodinky je potřeba nosit správně utažené a pravidelně je čistit, ba zbavovat nečistot i ruku. Vyhněte se vlivu různých kosmetických přípravků (krémy, oleje, parfémy atd.). Nezapomínejte hodinky udržovat v suchu, jejich voděodolnost neznamená lásku k vodě. Je třeba je otírat od kapek, ale i potu. Je vhodné nechat kůži odpočinout. Buď střídejte ruce, na kterých přístroj máte, nebo je občas sundejte.

Jak vyčistit hodinky?

Čištění hodinek je určitě potřeba. Chytré hodinky jsou během dne vystaveny různým vlivům. Jejich vlastnící s nimi platí, přijímají hovory nebo si čtou textovky. Každopádně jsou během dne několikrát zašpiněny. V kovu se drží bakterie, jestli se tedy chcete vyhnout přenosu onemocnění, měli byste vaše hodinky čistit pravidelně. Obecně se hodinky dají celé vyčistit trochou vody. Co je ale přísně zakázáno, je využívání různých čistících prostředků a desinfekcí. Tuto informaci doporučuji neignorovat, při nedodržení pokynů se ruší záruka.

Čištění hodinek (modulu)

Většina firem vytváří chytré hodinky voděodolné a u Apple tomu není jinak, nemusíte se tedy k čistění bát využít vodu. Prvně se ale hodinky musí vypnout a vyjmout z nabíjecího zařízení. Poté se na 10 až 15 sekund dají pod proud vlažné vody, aby se odstranil prach a další nečistoty. Hodinky nezapomeňte řádně osušit hadříkem, který nepouští chlupy. Při hlubším čištění se může provést i desinfekce pomocí hadříku navlhčeného alkoholem. Tím můžete i vyleštit displej. Nezapomínejte, ne všechny řemínky jsou voděodolné a je tedy vhodné před namočením modulu řemínek sejmout.

Očista řemínku

Řemínky se dají snadno z hodinek sundat, díky čemuž je možné je i měnit dle momentálního rozpoložení a vkusu. I při střídání řemínku je vhodné je čistit, jelikož jsou v bezprostředním kontaktu s naší kůží. Řemínek by se neměl omývat pod proudem vody. Stačí ho jen otřít vhodným hadříkem, který se v případě potřeby může navlhčit. Materiály, kromě kůže, by měly snášet i hypoalergenní mýdlo při čištění. Přesné informace je ale třeba si zjistit přímo u produktu.

Oprava rozbitých hodinek

Někdy se nepoštěstí a zásah s hadříkem nestačí. Sklo je rozbité a co dál? Oprava Apple watch bývá většinou celkem drahá, vyplatí se vůbec investice do nápravy poškození, nebo je lepší si rovnou koupit hodinky nové? Je vhodné si ujasnit, jestli se bude jednat o výměnu celého displeje, nebo jen skla. Jestli vám hodinky totiž nadále fungují, tak je displej v pořádku a stačí vyměnit jen sklíčko. Tato výměna je třeba i o 40% levnější než repasování displeje.

Ani, když vaše hodinky již nevypadají, tak jak byste si představovali, neznamená to, že patří do křemíkového nebe. Ošuntělou vizáž dokáže napravit nový kryt, který seženete v každém Apple watch servisu. To samé platí o již nefunkční baterii. A jestli se rozhodnete, že se vám již oprava nevyplatí, můžete je zkusit dát do výkupu, třeba vám alespoň staré hodinky dopomůžou k novým.

Leave a Comment